ŠKOLNÍ BLOG

aneb chceme vám sdělit ...

V letošním ročníku okresní florbalové ligy se naši žáci pod vedením kapitána Davida Kotrly (9.A) umístili na krásném třetím místě, Gratulujeme!

V úterý 26.3. jsme se společně s dětmi, rodiči i rodinnými příslušníky velikonočně naladili na velikonoční dílně. Děti vyráběly, tvořily, malovaly, pletly pomlázku, plnily zábavné velikonoční úkoly a hlavolamy, fotily se ve fotokoutku. Osmáci nám připravili stánek s kávou Fair Trade, paní kuchařky napekly voňavý koláč a Viktor s Eliášem vše krásně...

Ve čtvrtek 14. 3. se do naší školy přišli podívat předškoláčci z Mateřské školy Sychrov. Děti si nejen prošly školu, ale také strávily vyučování s našimi prvňáčky.

Naši prvňáčci se zapojili do projektu Veselé zoubky, kdy společně tvořili, malovali, povídali si, jak se starat o své zoubky a na závěr byli oceněni i dárečky.

ŠD KARNEVAL

24.02.2024

Tak jako každý rok u nás v družině nesměl chybět v čase masopustu pořádný karneval. Užili jsme si velkou přehlídku krásných masek, tanec, spoustu her a zábavy.

V týdnu od 5.2. - 9.2. naši malí lyžaři a snowboarďáci absolvovali lyžařský kurz ve SKI areálu Bílá pod vedením instruktorů z lyžařské školy SUNSKI. Počasí jim sice moc nepřálo, ale všichni zúčastnění byli po celý týden plni elánu, energie, radosti, nadšení,.... Na konci týdne své nové dovednosti ukázali při závodech před zraky svých rodičů a...

V novém roce jsme v družině navázali na charitativní činnost a zúčastnili jsme se tříkrálové sbírky včetně návštěvy Charity Vsetín a kostela.

Od neděle 14.1. do pátku 19.1. se 34 žáků ze sedmých tříd zůčastnilo lyžařského a snowboardového kurzu na Dolní Moravě. Kromě lyžování si žáci zašli i na bowling, bobovou dráhu a vyzkoušeli si základy saunování.

Poslední školní týden v roce 2023 patřil společnému zpívání na schodech. Každý den jsme se scházeli, abychom si zazpívali nejen naše koledy, ale i vánoční písničky.

8.12. byl uspořádám první turnaj ve vybíjené o putovní pohár mezi 4. a 5. třídami. Historicky první kolo vyhrála třída 5.C, gratulujeme!

Ve čtvrtek 7.12. se žáci 3.B radovali z nadílky sněhu a svoji dvouhodinovku TV si v něm pořádně užili.

Stejně jako každý rok, tak i letos k nám na Sychrov dorazila celá Mikulášská družina. Během dnešního dne navštívila všechny žáky a odpoledne i jednotlivá oddělení školní družiny.

Adventní čas už je tu zas, vánoční tradice a vůně skořice pohladí nás. V pátek 1. 12. 2023 jsme uspořádali vánoční jarmark s posezením ve vánoční kavárně. Rodiče i prarodiče si mohli vychutnat lahodnou Fair Trade kávu s připraveným pohoštěním od deváťáků, poslechnout si pěvecké vystoupení žáků, ale také obdivovat ručně vytvořené vánoční dekorace...

S mírným zpožděním jsme v pátek 24.11. nastartovali ročníkový turnaj (2. a 3. třídy) ve vybíjené o putovní pohár který se od příštího roku bude konat vždy kolem Halloweenu. První ročník vyhrála po skvělém týmovém výkonu třída 3.A, Gratulujeme

S příchodem adventního času jsme se opět ponořili do vánočních tradic.
V pátek 24. listopadu 2023 se konaly tvořivé dílny, které se staly příjemným setkáním pro rodiče a žáky. Atmosféra byla plná radosti a kreativity. Věnovali jsme se výrobě adventních věnců a stromečků z větví, které příjemně provoněly celou třídu. Těšíme se na další společné...

Ve středu 15.11. jsme navštívili odloučené pracoviště SOŠ Josefa Sousedíka na Bobrkách. Žáci se seznámili s obory zedník, tesař, mechanik seřizovač, automechanik, truhlář a instalatér. Cenné informace, které získali, jim určitě pomohou k rozhodování, na kterou školu poslat přihlášky.

V úterý 21. 11. 2023 se náš výběr žáků z 3. a 4. tříd zúčastnil každoročního turnaje v miniházené. Utkali jsme se s družstvy tří dalších základních škol - ZŠ Liptál, ZŠ Hovězí a ZŠ Trávníky. Chlapci se poprali ve finále s trávnickým družstvem a skončili na krásném 2.místě. Moc gratulujeme!

20.11. se šesté třídy v rámci hodin Tv zúčastnili bruslařského minikurzu v resortu Kapka ve Lhotě u Vsetína. Pro mnohé žáky to bylo poprvé na bruslích a jsme rádi, že jsme jim tento zážitek mohli dopřát.

Dosáhli naši starší žáci v halové kopané. Úspěšné tažení soutěžemi zakončili výhrou na závěrečném turnaji v Bojkovicích a vyhráli i krajské kolo. Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Brambor z 8.B. K prvnímu místu GRATULUJEME!

"Na svatého Martina bývá velká peřina", "Na svatého Martina nejlepší je husina" ....tyto a jiné pranostiky, aktivity s příběhem o svatém Martinovi - svatomartinská společenská hra, svatomartinské tvoření, svatomartinská venkovní bojovka, návštěva knihovny Svišťů s programem byly týdenním tématem všech oddělení školní družiny.

Starší žáci veleúspěšně zvládli finálové zápasy Okresního kola v halové kopané a po vítězství v turnaji postupují do Krajského finále v Bojkovicích, gratulujeme!