Projet "VODA NAD ZLATO"


Ve dnech 20. 6. - 23. 6. 2023 proběhl na naší škole projektový týden na téma Voda nad zlato.

Těchto projektových dnů se zúčastnili žáci I. a II. stupně. Cílem projektu byla osvěta žáků k porozumění významu vody. 

Žáci na I. stupni pracovali v jednotlivých třídách, využívali možnost vypravit se do parku nebo přímo k řece Bečvě. Zkoumali, bádali, kreslili, malovali a celé dny získávali informace, které dál zpracovávali. 

Žáci na II. stupni si mohli ověřit vlastnosti vody na různých pokusech, podívat se na život ve vodě pod mikroskopem, seznámit se s významnými vodními plochami, s vodou jako inspirací v hudbě, okusit vodní produkty jako anglický čaj či zmrzlinu a napříč ročníky zpracovat dlouhé plátno jako tok naší řeky Bečvy. Také měli možnost se podívat do čističky a sledovat rybáře.