LYŽAŘSKÝ KURZ 2. STUPEŇ

2. STUPEŇ  7. ročník

Pobytový lyžařský kurz.

• Termín: 16. 1  - 21. 1. 2022
  • Místo: Relax a Ski resort Dolní Morava - jedno z nejmodernějších středisek v ČR!
  • Ubytování: Penzion Na Rozcestí - přímo u sjezdovky a stanice lanovky!!

Informace pro rodiče a důležité dokumenty

Informace pro lyžařský a snowboardový výcvik 2022

Termín: 16.1 - 21.1.2022

Místo: Dolní Morava, Penzion Na Rozcestí

Doprava: bus
Vedoucí zájezdu: Švehlík Jiří
Vedoucí instruktor: Švehlík Jiří
Instruktor SNB: Cigánik Martin
Instruktor lyže: Boháč Jakub, Ptáček Jiří, Wandrolová Věra,
Zdravotník: Ondřej Orság
Kontakt: Jiří Švehlík - 605 412 118
ZŠ Sychrov - 603 874 639
Sraz před odjezdem v 8:00 u Jednoty na Sychrově. Odjezd v 8:30. - 16.1.2022

Plánovaný příjezd k Jednotě na Sychrov v 18:00 - 21.1.2022

Platba: přes Školní online pokladnu

• Cena lyžařského a snowboardového kurzu je 5500,-

Záloha 2000,-

doplatek 3500,- do 21.1.2022

V případě pozitivního PCR testu před odjezdem na LVK nebude účtována žádná částka za LVK.

Seznam věcí na LVK

Povinné: odevzdává se před odjezdem zdravotníkovi kurzu (v obálce):

• kartička zdravotní pojišťovny (stačí kopie)
  • osobní léky (pokud používá)
  • prohlášení o bezinfekčnosti a seřízení lyží
  • Souhlas s pravidly chování na kurzu
  • kontakt na rodiče

s sebou

• vybavení na sjezdové lyžování (lyže, hůlky, boty) nebo na snowboarding,
  • HELMA - povinná
  • obal na lyže - snowboard (svázat lyže, aby držely pohromadě)
  • oblečení na svah (nepromokavá lyžařská souprava, nejméně dvoje teplé nepromokavé rukavice)
  • přezůvky do chaty

Doporučené: oblečení na 7 dní s důrazem na čepici, lyžařské podkolenky, ponožky, termoprádlo, šátek nebo šála, příjemné oblečení na pohyb v chatě, náhradní oblečení na lyže, hygienické potřeby + kapesníky. Láhev nebo termoska na pití, brýle na lyžování a proti slunci, ochranný krém, krém na opalování, potřeby pro volný čas např. knihy, stolní hry, karty, nabíječka na mobil, kapesné dle úvahy rodičů, sladkosti nepodléhající zkáze.

Mobilní telefony podporujeme, ale ručí si za ně děti samy, stejně jako za všechny další cenné předměty např. notebook, fotoaparáty, šperky atd.

Přísný zákaz alkoholických nápojů a cigaret - porušení může být důvodem k odeslání dítěte na náklady rodičů domů - bez náhrady poplatku za kurz, stejně jako další hrubé porušení pravidel LVK a školního řádu.

Informace k Lyžařskému kurzu 2022 v Dolní Moravě

Vážení rodiče,

lyžařský kurz, i přes různá omezení se bude konat. Udělali jsme všechno pro to, abychom splnili všechny podmínky, které nám nařizuje vláda ČR. Většina nařízení se týká spíše neočkovaných nebo těch, kteří neprodělali Covid-19. Nechceme, aby došlo k tomu, že pojedou jen někteří (očkovaní nebo po Covidu-19), ale všichni. Bude to sice více náročné na organizaci a spolupráci, ale i přesto věřím, že to společně zvládneme a vaše děti si to užijí.

Tady přikládám nařízení, které se nás nejvíce týkají a co musíme udělat, abychom je splnili:

• Ubytování v penzionu na dobu sedmi dnů je pouze pro ty, co prodělali Covid-19, jsou naočkováni nebo mají negativní PCR test (test PCR platí 7 dnů).
  • SKIPAS je možné prodat jen těm, co prodělali Covid-19, jsou naočkováni nebo prokázali negativní PCR test (v tomto případě platí PCR test je 72 hodin.)

Z těchto podmínek je jasné, že pokud chceme jet na 6 dnů (6 dnů lyžovat), tak se musí žáci otestovat PCR testem ještě jednou a to v průběhu kurzu. Toto nařízení je velmi komplikované.

Nicméně se nám podařilo domluvit bezplatné certifikované PCR testování přímo na kurzu (penzionu) a to odbornou laboratoří. Zaměstnanci přijedou na místo pobytu ve smluvený čas, otestují žáky a učitele a do 24 hodin budeme mít výsledky včetně certifikátu.

Po konzultaci s hygienou by bylo velmi vhodné otestovat i očkované žáky a učitele. Z tohoto důvodu jsme rozhodli, že podmínkou absolvování kurzu bude PCR test i u očkovaných. Testování PCR testem se netýká jen těch, kteří prodělali Covid-19.

SHRNUTÍ:

• V den odjezdu na lyžařský kurz 16.1.2022 přinést negativní PCR test nebo potvrzení o prodělání nemoci Covid-19
  • Ve středu dopoledne testování na kurzu - netýká se těch, co prodělali Covid-19

Vím, že je to komplikované, ale ne nemožné. Nařízeními se musíme bohužel všichni řídit.

Pokud, ale toto všechno zvládneme, znamená to, že kurz můžeme absolvovat v celém rozsahu. 😊