ŠKOLNÍ BLOG

aneb chceme vám sdělit ...

Stejně jako každý rok, tak i letos k nám na Sychrov dorazila celá Mikulášská družina. Během dnešního dne navštívila všechny žáky a odpoledne i jednotlivá oddělení školní družiny.

Adventní čas už je tu zas, vánoční tradice a vůně skořice pohladí nás. V pátek 1. 12. 2023 jsme uspořádali vánoční jarmark s posezením ve vánoční kavárně. Rodiče i prarodiče si mohli vychutnat lahodnou Fair Trade kávu s připraveným pohoštěním od deváťáků, poslechnout si pěvecké vystoupení žáků, ale také obdivovat ručně vytvořené vánoční dekorace...

S mírným zpožděním jsme v pátek 24.11. nastartovali ročníkový turnaj (2. a 3. třídy) ve vybíjené o putovní pohár který se od příštího roku bude konat vždy kolem Halloweenu. První ročník vyhrála po skvělém týmovém výkonu třída 3.A, Gratulujeme

S příchodem adventního času jsme se opět ponořili do vánočních tradic.
V pátek 24. listopadu 2023 se konaly tvořivé dílny, které se staly příjemným setkáním pro rodiče a žáky. Atmosféra byla plná radosti a kreativity. Věnovali jsme se výrobě adventních věnců a stromečků z větví, které příjemně provoněly celou třídu. Těšíme se na další společné...

Ve středu 15.11. jsme navštívili odloučené pracoviště SOŠ Josefa Sousedíka na Bobrkách. Žáci se seznámili s obory zedník, tesař, mechanik seřizovač, automechanik, truhlář a instalatér. Cenné informace, které získali, jim určitě pomohou k rozhodování, na kterou školu poslat přihlášky.

V úterý 21. 11. 2023 se náš výběr žáků z 3. a 4. tříd zúčastnil každoročního turnaje v miniházené. Utkali jsme se s družstvy tří dalších základních škol - ZŠ Liptál, ZŠ Hovězí a ZŠ Trávníky. Chlapci se poprali ve finále s trávnickým družstvem a skončili na krásném 2.místě. Moc gratulujeme!

20.11. se šesté třídy v rámci hodin Tv zúčastnili bruslařského minikurzu v resortu Kapka ve Lhotě u Vsetína. Pro mnohé žáky to bylo poprvé na bruslích a jsme rádi, že jsme jim tento zážitek mohli dopřát.

Dosáhli naši starší žáci v halové kopané. Úspěšné tažení soutěžemi zakončili výhrou na závěrečném turnaji v Bojkovicích a vyhráli i krajské kolo. Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Brambor z 8.B. K prvnímu místu GRATULUJEME!

"Na svatého Martina bývá velká peřina", "Na svatého Martina nejlepší je husina" ....tyto a jiné pranostiky, aktivity s příběhem o svatém Martinovi - svatomartinská společenská hra, svatomartinské tvoření, svatomartinská venkovní bojovka, návštěva knihovny Svišťů s programem byly týdenním tématem všech oddělení školní družiny.

Starší žáci veleúspěšně zvládli finálové zápasy Okresního kola v halové kopané a po vítězství v turnaji postupují do Krajského finále v Bojkovicích, gratulujeme!

Starší žáci se pod vedením pana učitele Ptáčka účastnili florbalového turnaje v ZŠ Luh, kvalitně obsazený turnaj zakončili na 3. místě, gratulujeme!

Každá skupina si vybrala jeden druh houby, o kterém zjišťovala zajímavosti. Žáci rozpoznávali houby pomocí mobilní aplikace Na houby a další informace vyhledávali v atlasech. Výukové plakáty se jim velmi podařily. V závěrečné reflexi proběhlo hodnocení a ocenění za velké úsilí při práci.

V rámci hodin tělesné výchovy a přírodopisu se mohla teorie propojit s praxí a žáci osmých tříd si měli možnost ověřit své znalosti v praktických cvičeních na jednotlivé svalové oblasti těla.

Kuchařík

03.11.2023

Kuchařík je kroužek, kde se děti učí krájení, strouhání, pečení, vaření, zdobení. To, co si uvaříme, to si taky pěkně sníme, a taky se něčemu novému přiučíme. Vaření nás baví !!!

Letošní říjen zahájili žáci třetích tříd v hodinách angličtiny výrobou tradičního jablečného koláče – Apple pie. Závěr měsíce pak patřil v rámci tohoto předmětu žákům pátých tříd a jejich halloweenským sušenkám – Halloween biscuits.

30.10.23 se naši mladší žáci účastnili okresního kola v minikopané ve Valašském Meziříčí. V silné konkurenci obsadili 6. místo.

Dne 23.10. vstoupili úspěšně naši žáci v čele s kapitánem Davidem Kotrlou (9.A) do dalšího ročníku florbalové ligy a s přehledem vyhráli všechny tři úvodní zápasy tohoto turnaje. Gratulujeme

V pátek 20.10. se děti z družinky Svišťů sešly společně se svými kapitány-rodiči ve školní kuchyňce na prvním kuchařském klání soutěže MASTERCHEF. Peklo se na téma "Nejoriginálnější štrůdl".

V letošním školním roce nás v družině čeká celoroční hra SUPERHRDINOVÉ. Každý žák se stává svým vymyšleným a pojmenovaným superhrdinou a každý měsíc si plní jednu ze superschopností. V říjnu to byla "obratnost". Naši menší superhrdinové ( 1. a 2. třída) si splnili "obratnost" hrami a starší superhrdinové (3. a 4. třída) opičí dráhou. V listopadu...

Dne 17.10. se žáci 2. stupně se zúčastnili okrskového kola v minikopané. Při účasti 7 týmů s přehledem ovládli turnaj s celkovým skóre 27:1 a postupují do okresního kola soutěže. Gratulujeme

Ve čtvrtek 5. 10. 2023 se všichni žáci sychrovské školy zúčastnili Scénického čtení v podání

V úterý 3. 10. 2023 žáci 3. A navštívili Výstavu živých hub s lektorským programem na zámku Vsetín. Žáci se seznámili s vzácnými i běžně rostoucími jedlými, nejedlými a jedovatými druhy hub. Dozvěděli se základní informace o jejich životě a významu. Také navštívili přírodovědnou expozici ve věži a vyhlídku. Z 60 m výšky měli pohled na svou školu...

V pátek 22.9. jsme se zúčastnili DNE BEZ AUT na Dolním náměstí v rámci EVROPSKÉHO TÝDNE NOBILITY, pořádaného městem Vsetín.