ŠKOLNÍ BLOG

aneb chceme vám sdělit ...

Ve dnech 11. a 12.6. proběhl vodácký kurz na řece Moravě. Kurzu se zúčastnilo 13 žáků, sjížděl se úsek z Postřelmova na Nové Mlýny.

Dne 5.- 6. června 2024 jela 8.A. na školní výlet na Kohútku. Žáci měli po celou dobu pobytu zajištěný pestrý program. Všem se na výletě líbilo a moc si ho užili.

V týdnu od 20. do 24. května na naší škole proběhl týden pro Fairtrade. Během tohoto týdne se jednotlivé třídy zúčastnily hodin, které pro své spolužáky připravil fairtradový tým. Do této akce se zapojila i školní kuchyně, která pro nás uvařila fairtadový čaj. Týden jsme zakončili společnou přespávačkou. Tímto moc děkuji Izabel, Hance, Lucce,...

V rámci bezpečí na sociálních sítích si žáci 2.- 5. ročníků prověřovali, zda jejich aktivity on-line jsou bezpečné a jak je důležité si chránit své soukromí.

ZDRAVÁ PĚTKA

27.05.2024

Během druhého pololetí se žáci účastnili programů v rámci prevence. Všechny třídy prvního

Dne 23.5. se žáci ze 6.B zúčastnili nové vědecko-popularizační soutěže Paprsek, kterou pořádala Hvězdárna Vsetín. Téma soutěže znělo: Země jako magnet. V silné konkurenci starší dětí se náš tým Sírius umístil na krásném druhém místě, pouhý půl bod od místa prvního. Ani druhý tým z naší školy, Marťánci, nezůstal pozadu a obsadil čtvrté místo. Kluci...

Kuchařík

23.05.2024

Školní rok se pomalu blíží ke konci a tím i náš kroužek Kuchařík. Od začátku školního roku jsme se naučili nové recepty, zdokonalili jsme se a hlavně jsme se naučili spolupracovat. Na závěr roku jsme si vysloužili vlastní vařečku, které nám s láskou předala naše paní ředitelka.

V rámci projektu OP JAK se Sovičky a Lišáci vypravili na biofarmu do Horní Lidče. Je to certifikovaný ekologický podnik s produkcí mléka a hovězího masa v BIO kvalitě. Prohlídka farmy s výkladem byla velmi poutavá, děti zároveň plnily zábavné úkoly a na závěr si vyrobily i mléčné občerstvení.

Ve čtvrtek 16.5. zavítaly do naší školy na návštěvu děti z MŠ Na Kopečku. Žáci 5.B pro ně připravili dopoledne plné aktivit na téma VODA. Na deseti stanovištích dětem ze školky vysvětlili koloběh vody a mnoho zajímavostí souvisejících s významem vody pro člověka a živé organismy. Dále si děti mohly vyzkoušet chytání dřevěných ryb, přenášení kapky...

V sobotu 11. května 2024 se naši žáci zúčastnili Férové snídaně. Piknik proběhl na Dolním náměstí, žáci se zapojili do akce Vsetínské dny pro fair trade na podporu pěstitelů z Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

V úterý 7.5. uspořádali naši parlamenťáci turnaj v deskových hrách. Účastníci si mohli zahrát šachy, Jengu, Double a spoustu dalších her. Nejlepší hráči v každé kategorii byli odměněni sladkou odměnou. Ve volných chvílích se přidali i zaměstnanci školy a poměřili svůj hráčský um s žáky.

7.5. se konal největší sportovní školní výjezd na atletické závody do Horní Lidče. Letošního soutěžení se zučastnilo 36 dětí druhého stupně. I přes nepřízeň počasí žáci podávali solidní sportovní výkony s dobře reprezentovali naši školu.

30. dubna naše škola společně se ZŠ Liptál uspořádala okrskové kolo již 25. ročníku v McDonald cupu. Ve dvou katgoriích se turnaje zůčastnilo celkem 15 družstev. Mladší kategorie (1. - 3.třída) si vybojovala postup do okresního kola, gratulujeme!

MOBILNÍ POLYTECHNICKÁ LABORATOŘ PRO ŠKOLY přijela 29. 4. 2024 i k nám na Sychrov. EDUbus je ojedinělý vzdělávací projekt, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí. Naši žáci si vyzkoušeli práci s roboty, chemické pokusy, hrátky s elektřinou, technické...

19.4. jsme uspořádali okrskový turnaj ve vybíjené pro smíšená družstva 4. a 5. tříd, Našižáci obsadili první místo a postoupili do okresního kola, gratulujeme!

SUPERSTAR 2024

18.04.2024

V úterý 16.4. u nás ve škole proběhl další ročník pěvecké soutěže Superstar. Školního kola se zúčastnilo úctyhodných 26 účinkujících z 1. i 2. stupně a všichni podali krásný výkon. Naším hostem v porotě byla rodačka z Hošťálkové Kamila Polonyová, která nám také zazpívala. Do okresního kola, které proběhne v úterý 23.4. postoupila z 1.stupňe Stella...

Sportovní týden na naší škole zakončili ve středu 10. dubna žáci 8. a 9. třídy na basketbalovém turnaji na Ohradě. V silné konkurenci obsadili 5. místo.

V úterý 9.dubna se 20 našich žáků účastnilo Olympijského víceboje ve Valmezu. V disciplínách trojskok, hod medicinbalem, sed lehy a skok přes švihadlo, obsadili v soutěži družstev 8.místo, v jednotlivcích Luděk Kovařík a Honza Šťastný obsadili druhé a třetí místo, gratulujeme!

Projektové dny v družině jsou prostě nejlepší. Ochutnáváme, cestujeme, tvoříme, sadíme, relaxujeme a zažíváme nové super věci.

...... a tak jsme v Kuchaříkovi pokročili. Naše dovednosti jsou mnohem lepší než byly, břicha jsou naplněna, co to jen šlo. Děláme to, co nás baví.

Ve dnech 9. - 10. dubna 2024 proběhl zápis do 1. ročníků. Všem dětem se moc dařilo a my se na ně 2. září těšíme.

V letošním ročníku okresní florbalové ligy se naši žáci pod vedením kapitána Davida Kotrly (9.A) umístili na krásném třetím místě, Gratulujeme!

V úterý 26.3. jsme se společně s dětmi, rodiči i rodinnými příslušníky velikonočně naladili na velikonoční dílně. Děti vyráběly, tvořily, malovaly, pletly pomlázku, plnily zábavné velikonoční úkoly a hlavolamy, fotily se ve fotokoutku. Osmáci nám připravili stánek s kávou Fair Trade, paní kuchařky napekly voňavý koláč a Viktor s Eliášem vše krásně...

Ve čtvrtek 14. 3. se do naší školy přišli podívat předškoláčci z Mateřské školy Sychrov. Děti si nejen prošly školu, ale také strávily vyučování s našimi prvňáčky.