ŠKOLNÍ BLOG

aneb chceme vám sdělit ...

V pátek 26. 5. 2023 se konal závěrečný ples 9. B třídy Základní školy Vsetín, Sychrov.

Ve středu 24.5. jsme pro naše předškoláky připravili sportovní zábavné dopoledne. Děti čakalo spoustu zábavných aktivit, kde si mohly společně porovnat síly, vyzkoušet různé dovednosti s míčem, s florbalkou, se švihadlem a zatancovat si s Beruškou.

V úterý 16.5. v Malém sále DK proběhlo okresní kolo SUPERSTAR. Z naší školy do okresního kola postoupily dvě dívky a obě skončily na stupni vítězů!! První stupeň reprezentovala Jana Chytilová z 5.A, která se v okresním kole umístila na 1.místě a z druhého stupně GiuliaTerziari z 8.A, která obsadila krásné 2.místo!! Dívkám moc gratulujeme a děkujeme...

12.5. se konal absolventský ples 9.A. Akce byla "skutečně na úrovni", prostředí, raut, oblečení i program hodno vysoké společnosti :-). Deváťáci si skvěle připravili proslovy, ve kterých děkovali především svým pedagogům, společný tanec i promítání fotek. Došlo také na šerpování. Mimo hlavní program jsme si všichni užili hudbu, tanec a především...

Středa 17. 5. 2023 byla pro nás DNEM BEZ AKTOVEK. A tak se s tím naši žáci poprali ((-: .

Cyklisti z 5.B

19.05.2023

Žáci třídy 5. B si 10. 5. 2023 na dopravním hřišti Trávníky prověřili své vědomosti ze silničního provozu i zručnost při jízdě na kole. Městská Policie všemu přihlížela a spolu se zástupci města Vsetín vyhodnotila jejich úspěchy.

Ve dnech 10. - 12.5. se žáci 8. třídy účastnili vícedenního cyklokurzu do Velkých Karlovic a okolí. Za tři dny ujeli více než 100km v kopcovitém terénu, za čož jim patří velký respekt. Děkujeme všem zůčastněným. Více fotografií na stránkách školy v sekci kurzy.

10.5. se naši žáci účastnili krajského kola v McDonald´´ s cupu. Pod vedením pana učitele Ptáčka obsadili na krajské úrovni úžasné 3. místo! Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy

Do celorepublikové akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko" se zapojili žáci a pracovníci naší školy v pátek 28. dubna 2023. První vyučovací hodinu se věnovali aktivitám spojeným s ochranou naší Země a zabývali se rovněž recyklací. Poté během dvou a půl hodiny nasbírali hromadu pytlů odpadu. Zaměřili se hlavně na úklid sídliště Sychrov a okolí školy....

Žáci 5.B se 27.4. 2023 zúčastnili přírodovědné soutěže Jaloveček, která se konala v Muzeu zámku Vsetín. Tématem byl HMYZ a umístili se na krásném 3. místě ze sedmnácti týmů.

Dne 4.5. - 5.5. proběhly také atletické závody o pohár rozhlasu v Horním Lidči. Naši školu reprezentovalo celkem 40 žáků. Všichni žáci předvedli výkony na hranici svých možností. Lilly Machánková z 9.B se umístila na 1. místě ve skoku dalekém a sprintu na 60m, Jindřich Hruška ze 7.C vyhrál závod v běhu na 1000m, GRATULUJEME !!!

4.5. a 5.5. proběhlo okresní kolo McDonald´ s cupu ve Valašském Meziříčí. Mladší kategorie se umístila na pěkném 4. místě. Starší kategorie svůj turnaj vyhrála a postoupila do krajského finále ve Zlíně - GRATULUJEME!!!

9.A ve Vídni

28.04.2023

26. 4. 2023 si 9.A zajela vlakem do Vídně. Užili jsme si prohlídku Schonbrunnu i centra Vídně. A především naši vlastní vzájemnou společnost!

26. dubna se naši žáci 1. - 5. tříd zůčastnili tradičního fotbalového turnaje McDonald´s cup. Jak mladší (1. - 3. třída), tak i starší (4. - 5. třída) své kategorie vyhráli a postoupili do dalšího kola soutěže. Všem gratulujeme!

SUPERSTAR

26.04.2023

V pondělí 24.4. proběhlo školní kolo "Superstar". Do soutěže se přihlásilo 23 odvážlivců, z toho 17 z prvního stupně a 6 z druhého stupně. Všichni podali skvělý výkon !! Do okresního kola z prvního stupně postoupila Jana z 5.A a z druhého stupně Giulia z 8.A. GRATULUJEME a v okresním kole budeme držet pěsti!!

Na měsíc březen jsme ve školní družině vyhlásili výtvarnou soutěž na téma " Kytka pro radost", do které se zapojila většina žáků všech oddělení. Všechny práce byly velmi podařené už proto, že bylo využito spoustu různých výtvarných technik. Na začátku dubna proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším výtvarníkům.

Ve čtvrtek 20.4. jsme udělali "dobrý skutek". Byli jsme osloveni domovem seniorů Na Vyhlídce, zda bychom nevypomohli s čištěním a pletím chodníku. Vzhledem k dobré spolupráci s domovem a vzhledem k celostátní akci Ukliďme Česko jsme na tuto nabídku rádi "kývli". Děti po práci dostaly i občerstvení. Čerstvý chleba s domácí pomazánkou, kterou...

Dne 20.4. uspořádala naše škola okrskové kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Turnaje se zůčastnila 4. družstva ze Sychrova, Luhu, Růžďky a Liptálu. Turnaj vyhrála ZŠ Luh, na druhém Místě Růžďka, domácí tým se umístil třetí a Liptál obsadil poslední místo. Všem zůčastněným děkujeme.

U příležitosti Světového dne porozumění AUTISMU, jsme se 3. dubna rozhodli zapojit do akce "oblečme se modře". Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže.

Žáci druhého stupně ve složení Tadeáš P., Ladislav S., David K., Juraj O., Matěj Z. Julius C., Lukáš P., Patrik H., Dominik L., Michael S., Ondřej L., David K. a Tomáš B. naši školu úspěšně reprezentovali v okresní florbalové lige základních škol a na konci sezóny obsadili krásné 3. místo, Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

V rámci pracovních činností si žáci upekli velikonoční perníčky a prověřili své kulinářské dovednosti a 28.3. jsme navštívili program "Velikonoce", kde jsme si s lektorkou popovídali o zvycích na Valašsku a zároveň si žáci vyrobili velikonoční ozdoby.

Téměř každý měsíc navštěvujeme městskou knihovnu, abychom si zpestřili výuku a zároveň si více prohloubili znalosti.

V pátek 10.3. jsme navštívili ZŠ Luh, kde nás instruktoři učili techniku lezení na stěně. Ikdyž někteří ze začátku bojovali se strachem z výšky, na konci lekce už lezli jako horolezci. Všichni byli nadšeni a od instruktorů dostali velkou pochvalu. Už teď se těší na lekci lezení č.2.

V pondělí 27. února 2023 osmáci navštívili v rámci Výchovy ke zdraví Vsetínskou záchranku. Během exkurze jsme se dozvěděli spoustu informací nejen o běžném provozu záchranné služby, ale také jsme se seznámili s vybavením sanitek. Pobavili jsme se o náplni práce záchranářů nebo také o studiu potřebnému k tomuto povolání. Zaměstnancům záchranné...

ŠD KARNEVAL

28.02.2023

V pátek 24.2. jsme masopustní únor v družině zakončili karnevalem. Bylo to odpoledne plné krásných masek, her, tance, soutěží, zábavy,....