POSLÁNÍ

• Jsme základní škola spolupracující na růstu každého jedince.
  • Jsme odhodlaná, moderní, mladá, měnící se škola reflektující požadavky a potřeby současné, ale snad i budoucí společnosti.
  • Jsme škola respektující svobodný přístup ke vzdělávání různými formami. Nabízíme vzdělávání ve třídách s převažujícími tradičními metodami, ale i v tzv. alternativních třídách, kde uplatňujeme prvky inovativního vzdělávání dle nejmodernějších poznatků a trendů.
  • Podporujeme zdravý životní styl žáků ve smyslu stravování i odpovídajícího pohybu.
  • V současné době školu navštěvuje 384 žáků od 6- ti do 15-ti let.
  • Ve škole pracuje 56 zaměstnanců, z toho 43 pedagogických a z toho 11 asistentů pedagoga.
  • Součástí školy je také školní družina a školní jídelna.
  • Budova školy se nachází na okraji sychrovského sídliště, v bezpečném prostředí mimo hlavní komunikace a blízko k přírodě.
  • Disponujeme nadstandardními moderně a podnětně vybavenými prostorami. K dispozici máme odborné učebny, dvě tělocvičny, venkovní areál se zahradou a venkovní učebnou, školní jídelnu.
  • Podporujeme talent, nadání a individuální zájmy žáků. Již od 6. ročníku mají možnost výběru z mnoha volitelných předmětů:
  1. Geografie
  2. Konverzace v anglickém jazyce