Pasování 1. A na rytíře čtenářského řádu

08.06.2022

V pondělí 6. 6. 2022 čekala prvňáčky významná událost. V dětské knihovně na Dolním náměstí proběhlo "Pasování na rytíře čtenářského řádu". Žáci nejdříve prokázali, jak umí výborně poznávat písmenka a dovedou hezky číst. Poté mohla celá třída složit slavnostní slib, že se vždy budou snažit s knihami zacházet pěkně, s úctou a kniha bude jejich dobrým přítelem. Následně pan starosta Mgr. Ing. Jiří Růžička spolu s paní ředitelkou knihovny Ing. Danielou Divínovou a rytířem nezapomenutelně pasovali prvňáčky skutečnými rytířskými meči na rytíře a rytířky čtenářského řádu. Všichni žáci byli odměněni knihou o lesním skřítkovi - "Dubánek a tajný vzkaz" od spisovatelky Kláry Smolíkové. Děti si mohly také vypůjčit knihy a spočítat perličky, které získávají za každou přečtenou knížku. Z této akce si s sebou odnesly nejen radost z pěkného dárku a zážitku, ale i tolik potřebnou chuť a nadšení do dalšího čtení.

Mgr. Hana Juřicová