Lyžařský a snowboardový kurz               2. stupně 2022                  16.1.2022 – 21.1.2022

30.01.2022

Na naší škole je lyžařský kurz pro 7. ročníky již tradiční událostí. Proto nás velice mrzelo, že jsme jej pro naše žáky nemohli v loňském roce zorganizovat. Letos jsme se nezalekli různých příkazů, zákazů, doporučení a mimořádných opatření a po dvou letech uspořádali lyžařský a snowboardový kurz pro 2. stupeň naší školy. Termín byl domluvený už rok, a tak se v neděli 16.1.2022 přihlášení žáci 7.A, 7.B, 8.A a 8.B rozjeli směr Horský resort Dolní Morava. Kvůli loňskému zákazu lyžařských kurzů jsme přibrali i žáky 8. ročníku, kteří by o lyžák přišli. Ubytování v Penzionu na Rozcestí, který je vzdálený asi 100 metrů od sedačky, máme už odzkoušené, a tak bylo o 44 žáků dobře postaráno. Šest dnů si žáci užívali 10 kilometrů upravených sjezdovek. Instruktoři z řad našich pedagogů měli na starost tři družstva lyžařů a dvě družstva snowboardistů. Pro některé žáky to byla první zkušenost se zimními sporty, tudíž pro ně byl začátek kurzu náročný, ale nakonec se s tím všichni poprali, úspěšně kurz absolvovali a odnesli si nezapomenutelné zážitky.

Mimo čtyř dnů lyžování a snowboardingu jsme si pobyt zpestřili aktivitami na sněhu, bobovou dráhou a nezbytnou regenerací v podobě sauny a venkovní vířivky. Jak bývá na našem kurzu zvykem, tak nemohly chybět již tradiční společensky stmelovací hry a samozřejmě závěrečná diskotéka, kterou si všichni náležitě užili. V rámci večerního programu nechyběly krátké přednášky o první pomoci na svahu, desateru pro lyžaře, historii lyžování nebo rozbor lyžařských pokroků našich žáků.

I když byli žáci z různých tříd, tak budou (podle komentářů...😊) na společně strávené chvíle dlouho vzpomínat. Děkuji všem učitelům za pomoc při organizaci, paní ředitelce za podporu a také rodičům, kteří se nebáli v této nelehké době poslat své děti na lyžák.

Mgr. Jiří Švehlík