KDYŽ JSME BYLI 1.B ...

Dětský den, 30. 5. 2014

V pátek připravily paní vychovatelky pro děti dopoledne plné her a zábavy. Děti si všechny aktivity náramně užily.

 

Více foto: fotogalerie

Dravci, 28. 5. 2014

Ve středu 28. 5. jsme se byli podívat a také se něco nového dozvědět o dravcích. Dokonce jsme je mohli vidět i při letu a lovu.

 

Více foto: fotogalerie

Návštěva Masarykovy veřejné knihovny Vsetín, 27. 5. 2014

V úterý jsme navštívili Masarykovu knihovnu Vsetín. Žáci společně s paní knihovnicí objevovali "poklady" kapes kabátu, který ztratil skřítek Knihovníček. Společně pak plnili různé úkoly.

 

Více foto: fotogalerie

Brazilské dny, 23. 5. 2014

V pátek 23. 5. navštívil naši školu brazilský velvyslanec J. E. Georgie Monteiro Prata a to i s jeho manželkou. I naše třída ho přivítala vlaječkami, národními barvami Brazílie a pozdravem v portugalštině.

 

Více foto: fotogalerie

Školní výlet Velké Karlovice, 13. 5. 2014

V úterý 13. 5. si naše třída užila výlet do Velkých Karlovic. Ráno jsme se všichni sešli ve třídě a kolem 9 hodiny jsme vyrazili na vlakové nádraží, odkud jsme vlakem přicestovali až do Velkých Karlovic. Tam jsme prožili pravé valašské dopoledne. Nejprve jsme viděli a především slyšeli různé druhy valašských píšťalek, poté výrobu dřevěných holubiček a koberců. Také jsme se v Karlovském muzeu dozvěděli, jak se dříve žilo na Valašsku. Čas byl také na nákup dárečků pro maminky a tatínky. A protože nám po tolika zajímavých informacích vyhládlo, zašli jsme si na oběd do tamější restaurace. Po obědě jsme opět nasedli do vlaku a odjeli jsme na Vsetín. Na Vsetíně na náš už nedočkavě čekaly maminky i tatínci a těšili se, až si poslechnou nové zážitky dětí.

 

Více foto: fotogalerie

Projekt Veselé zoubky, 22. 4. 2014

V úterý prožila naše třída 1. B projektovou hodinu Veselé zoubky, při níž si žáci zopakovali vše, co už znají o čistění zoubků, správné výživě a také si v tomto oboru rozšířili znalosti. Žáci poté vyplnili krátký "testík", za který dostali balíček plný potřeb k péči o zoubky. Materiál k projektu poskytla drogerie dm.

Více foto: fotogalerie

Velikonoční dílna, 15. 4. 2014

V úterý 15. 4. proběhla odpoledne v prostorách školní jídelny Velikonoční dílna, při níž si mohli návštěvníci vyrobit pěkné velikonoční ozdůbky. Dílnu navštívili i někteří žáci 1. B.

 

Více foto: fotogalerie

Divadelní představení "Pohádky do kapsy", 24. 3. 2014

V pondělí 24. 3. jsme navštívili kino Vatra, ve kterém se konalo představení Pohádky do kapsy v podání souboru SemTamFór.

 

Více foto: fotogalerie

Divadelní představení "Sny", 20. 3. 2014

Ve čtvrtek 20. 3. jsme se vydali do tělocvičny naší školy, ve které proběhlo divadelní představení s názvem Sny. 

 

Více foto: fotogalerie

ZUŠ - divadlo Mach a Šebestová, 17. 3. 2014

V pondělí 17. 3. jsme navštívili ZUŠ, která pro nás měla připravené divadelní představení pohádky Mach a Šebestová. V pohádce účinkovali také žáci naší školy.

 

Více foto: fotogalerie

Návštěva Masarykovy veřejné knihovny Vsetín, 12. 3. 2014

Ve středu 12. 3. navštívila naše třída městskou knihovnu. Děti se zde dozvěděly, jak se ke knihám mají chovat, také si mohly prohlédnout dětskou knihovnu a půjčit si i některou z knížek, která je zaujala.

 

Více foto: fotogalerie

 

Pasování prvňáčků na čtenáře, 13. 2. 2014

Čtvrtek 13. 2. byl pro žáčky prvních tříd velkým dnem - slavnostně byli v kině Vatra pasováni na čtenáře.

 

Více foto: fotogalerie

Maškarní rej, 2. 2. 2014

V neděli 2. 2. se školní jídelna proměnila v rej různých strašidel, princezen, kovbojů a dalších více či méně přirozených postaviček.

 

Více foto: fotogalerie

Školní akademie žáků, 30. 1. 2014

Dne 30. 1. proběhla akademie žáků na vsetínském zámku. Tentokrát byla akademie určena pro samotné žáky školy.

 

Více foto: fotogalerie

Pasování na prvňáčka "Sychrováčka", 30. 1. 2014

Dne 30. 1. proběhlo pasování prvňáčků na prvňáčky "Sychrováčky". Pasování probíhalo pod vedením deváťáků, kteří každého žáčka pasovali jednotlivě.

 

Více foto: fotogalerie

Návštěva dětí z MŠ Sychrov, 28. 1. 2014

Dne 28. 1. nás do třídy přišly navštívit děti z MŠ Sychrov. Tyto děti jsou budoucími prvňáčky, proto jim současní prvňáčci ukázali, na co se mohou těšit, až nastoupí do školy. Nechali je posadit do lavic, ukázali jim nejen učebnice, ze kterých se budou učit, a pouzdro, aby viděli, co vše potřebují do školy, ale také jim předvedli, jak už umí číst a počítat.

 

Více foto: fotogalerie

Divadlo VĚŽ, 27. 1. 2014

 

Dne 27. 1. se ve školní jídelně uskutečnilo divadelní představení Káťa a Škubánek. Na konci představení se žáci s herci vyfotili.

 

Více foto: fotogalerie

Akademie žáků, 25. 1. 2014

 

V sobotu 25. 1. proběhla Akademie žáků, kde vystoupili žáci - zástupci všech tříd 1. i 2. stupně. Také 1. B měla své zástupce a to dívky, které na pódiu předvedly, jak skvěle umí tančit zumbu.

 

Více foto: fotogalerie

Lyžařský výcvik, 20. 1. - 24. 1. 2014

 

Ve dnech 20. 1. - 24. 1. 2014 proběhl lyžařský výcvik na Bílé pro žáky 1. stupně. Také někteří žáci z 1. B se zúčastnili tohoto výcviku, kde si pod vedením tamních instruktorů zdokonalili své lyžování. To také dokázali při závěrečném pátečním závodu, u kterého byli přítomni i rodiče žáků.

Více foto: fotogalerie

Vánoční besídka, 20. 12. 2013

Dne 20. 12. se celou školou linula vánoční atmosféra. Na děti ve třídě čekal vánoční stromeček a pod ním spousta dárečků. Ale než si děti dárečky rozbalily, šly se nejprve podívat do školní jídelny na vánoční představení, které pro ně a ostatní děti měli přichystané žáci z vyšších ročníků. Po představení jsme si ve třídě zapálili svíčky, zazpívali koledy, "nadlábli" se cukrovím, které maminky doma napekly, zapili je "rychlými špunty" a konečně si rozbalili vytoužené dárečky.

 

Více foto: fotogalerie

Vánoce na zámku, 16. 12. 2013

Dne 16. 12. jsme se vydali na vsetínský zámek, kde se děti seznámily s vánočními tradicemi, které si mohly také samy vyzkoušet. Navíc si prohlédly Betlémy různých velikostí i materiálů.

 

Více foto: fotogalerie

Vánoční dílna, 13. 12. 2013

Dne 13. 12. si děti z 1. B prožily příjemnou hodinu vánočního tvoření pod vedením žáků osmého ročníku. Ve vánoční dílničce si za pomoci starších kamarádů vyrobili spoustu krásných vánočních dekorací či dárečků pro maminku, tatínka nebo sourozence.

Více foto: fotogalerie

Návštěva MŠ Na Kopečku, 11. 12. 2013

Dne 11. 12. navštívily děti mateřskou školku Na Kopečku a prožily hezké dopoledne.

 

Více foto: fotogalerie

Mikuláš, 5. 12. 2013

Dne 5. 12. navštívil 1. B Mikuláš s andělem a také tři čerti. Děti Mikuláši naštěstí krásně zazpívaly, proto od něj dostaly spoustu sladkostí a čerti odešli pryč s prázdnými pytli.

 

Více foto: fotogalerie

Halloweenské tvoření, 1. 11. 2013

Dne 1. 11. 2013 na škole proběhl Halloweenský den. Žáci si k této příležitosti sami vytvořili strašidelné pavoučí čelenky.

 

Více foto: fotogalerie

Cesta do pravěku, 14. 10. 2013

Dne 14. 10. 2013 proběhla v tělocvičně školy "cesta do pravěku", kde se žáci seznámili se životem lidí i různými druhy zvířat z tohoto období.

 

Více foto: fotogalerie

Prvňáčci ve školní knihovně

Říjen je už tradičně vyhlašován Mezinárodním měsícem školních knihoven a to je výzva ke zvýšené aktivitě i školní knihovny při ZŠ Vsetín, Sychrov 97. 

Také malí školáci z 1. B se a paní učitelkou Janou Adámkovou přišli podívat 3. října do školní knihovny úplně poprvé. Někteří už ode dveří hlásili, že mají knížky rádi, a že taky nějaké mají doma… a hned hledali známé obálky, písmenka i ilustrace. Byli bezprostřední a učenliví a nakonec se jim z knihovny ani nechtělo odejít. A to je dobře. Při příští návštěvě, až získají souhlas rodičů, si mohou knihy vypůjčit domů. Většina ještě neumí číst, ale to nevadí, vybrané knihy jim přečtou zkušenější kamarádi v družině, nebo rodiče doma, vždyť lásku ke knize a čtenářství je třeba pěstovat od raného dětství.

Program školní knihovny v ZŠ Vsetín, Sychrov na měsíc říjen je pestrý a cestu do knihovny najde v průběhu měsíce jistě každý žák školy.

 

fotogalerie

 

Jaroslava ŠevčíkováVíce zde: https://www.zsvsetinsychrov.cz/zaci/stranky-trid/a1-b/