Vzpomínka na holocaust v kině Vatra

27.01.2016 20:34

Dne 27. ledna 2016 jsme měli tu možnost v 19.00 hod, před koncertem souboru Noach, v rámci komponovaného pořadu, u příležitosti vzpomínky na oběti holocaustu, zavzpomínat i my.

Žáci 9.A si připravili pásmo dopisů, vzpomínek i faktických údajů o životě židovské rodačky paní Ilsy Eichnerové.

Přítomní hodnotili vystoupení našich žáků velmi pochvalně a s velkým respektem.

Bylo to mystické, skvělé, sugestivní, říkali, když nám přicházeli poděkovat.

Celkový dojem ze čtení umocnila dramaturgie pana Holoubka (Dům kultury Vsetín), který promítal na pozadí, ale i na samotné vystupující žáky, obrazy z koncentračních táborů, jména umučených Židů, ostnaté dráty a další symboly spojené s holocaustem.

Byli jsme požádáni, abychom umožnili natočení tohoto pásma. Bude nám samozřejmě potěšením, pokud se nahrávka stane součástí sbírek muzea, archivu i dalších institucí, aby připomínka holocaust a byla přístupná více lidem (rodiče účinkujících budou požádáni o souhlas s natáčením dopisem).

 

Velký dík patří žákům, kteří se na vystoupení podíleli.  Jejich práce, to není jen toto vystoupení. Je za tím spousta dalších aktivit a bádání, zkoumání a hledání informací. To o čem mluví, musí znát, jinak by šlo jen o prázdná slova. A jejich slova prázdná nebyla, to potvrdily desítky lidí, kteří si je přišli poslechnout.

Děkujeme za skvělou a velmi důstojnou reprezentaci školy: Natálii Markové, Dominiku Ištvánechovi, Elišce Trčálkové, Sáře Mazalové, Veronice Pešlové, Silvii Loucké, Richardu Hobšilovi, Zuzce Zedníkové, Anně Ševčíkové a Veronice Štěpánové.

 

Jaroslava Ševčíková

 

Fotoreportáž ze zkoušky a z vystoupení 27. ledna 2016 v kině Vatra

https://sychrov.rajce.idnes.cz/Cteni-z-deniku-Ilsy-27.1.2016