Výzva k monitorování příletu ptáků

27.02.2016 07:03

Vážení rodiče, milí žáci,

naše škola je už léta zapojena do projektu „Jaro ožívá“.

Jde o mezinárodní projekt povzbuzující nejen děti k pozorování a ochraně stěhovavých ptáků i celé přírody. Chcete vědět, co konkrétně udělat pro ptactvo nebo kam vyrazit pozorovat ptáky s partnerskými organizacemi BirdLife International. Také pro vás Jaro ožívá!

Aktuálně monitorujeme návrat ptáků ze zimovišť. Více na https://www.springalive.net/cs-cz

Projekt Jaro ožívá, je jednoduchý průzkum pozorování ptáků. Díky dětem a dospělým v celé Evropě jsme schopni každý rok sledovat příchod jara. Účast je velmi jednoduchá a zábavná. Všechno co potřebuješ je zaregistrovat on-line své první pozorování ptáků.

Zajímáme se o tvé osobní první pozorování vlaštovky, rorýse, kukačkyčápa bíléhovlhy pestré.

Každý rok sledujeme návrat jara a snažíme se najít první týden, kdy většina lidí viděla první posly jara. To nám pomáhá poznat příběh ptačího stěhování v Evropě. Podívej se na stránky s výsledky, abys viděl/a, co jsme objevili.

Přejeme krásné zážitky při pozorování ptáků… a pokud se vám je podaří i vyfotografovat, můžete se zapojit do naší školní fotosoutěže: „Ptáčku, jak zpíváš“, která bude vyhlášena 1.4.2016, ale fotografovat můžete už dnes! Odkaz na loňské propozice,které se nemění: https://ptacku-jak-zpivas.sweb.cz/

Jaroslava Ševčíková

V rámci akce vyjdeme několikrát na vycházky, budeme pozorovat ptáky, ale i jinou okolní přírodu. Sledujte naše stránky! Akce se koná v rámci projektu: Poznáváme přírodu společně, který byl finančně podpořen Zlínským krajem : PF04/15-023. DĚKUJEME!!