Výtvarná soutěž k XXI. VALAŠSKÉMU AUTOSALONU vyhodnocena

30/05/2015 18:08

Výtvarná soutěž na téma AUTO, byla stejně tak jako v předchozích ročnících, vyhlášena i letos. Je určena mladým výtvarníkům od mateřských až po střední školy. Cílem je ztvárnit auto, třeba auto snů nebo auto budoucnosti. Bonusem pro mladé výtvarníky je, že jejich dílka se budou vystavovat hned vedle skutečných automobilů na XXI. Valašském Autosalonu, který se letos koná ve Valašském Meziříčí.

 

Soutěž pořádá organizace JT PRO-AKTIVITY s.r.o. a ZŠ Vsetín, Sychrov 97. Ceny jsou tradičně velmi atraktivní, zajištěné právě pořádající společností, a vítězům budou předány v sobotu 30. května ve 14.00 hodin na hlavním pódiu AUTOSALONU na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Všichni soutěžící, nejen vítězové, si tu mohou přijít porovnat své výtvarné práce se skutečností ve světě automobilového průmyslu dneška i budoucnosti.

Výtvarná dílka budou vystavena po celou dobu konání AUTOSALONU.

Do letošního kola výtvarné soutěže se zapojilo sedm mateřských škol, patnáct základních a dvě střední školy. Celkově obdrželi organizátoři více než 160 prací, mnohé od škol či školních družin, ale několik prací zaslali i sami jednotlivci. V letošním ročníku někteří autoři pojali ztvárnění aut velmi novátorsky, například mladí výtvarníci ze ZŠ Ohrada či ZŠ a MŠ a Praktické školy Vsetín. V soutěži se objevila květinková auta, zmrzlinová auta, auta výletní i závodní. Určitě můžeme doporučit všem, aby se na výstavu v prostorách AUTOSALONU přišli podívat a inspirovat se.

 

Výsledková listina výtvarné soutěže pořádané u příležitosti

XXI. VALAŠSKÉHO AUTOSALONU 2015 ve Valašském Meziříčí

kategorie MŠ

1.  Terezka Stolařová, MŠ Poličná

2.  Hana Juřičková, MŠ Ohrada

3. Adam Randýsek, Velká Lhota

 

kategorie I. stupeň ZŠ

1. Kateřina Škabrahová, ŠD při ZŠ Vsetín, Sychrov

2. Lucie Zámečníková, ZŠ a MŠ Choryně

3. Michaela Molková, ZŠ Vsetín, Sychrov 97

 

kategorie II. stupeň ZŠ

1. Adéla Hromadová, ZŠ Vsetín, Ohrada 1876

2. Denis Palát, ZŠ Křižná, Valašské Meziříčí

3. Ladislav Škrobák, ZŠ 5. května, Rožnov pod Radhoštěm

 

kategorie SŠ

1. Radek Matůš, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

2. Dominik Blaha, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

 

další ocenění:

1. Alžběta Tulejová, ZŠ a MŠ Turkmenská a Praktická škola Vsetín

 

 

Děkujeme všem za zapojení do této soutěže.

Ceny budou předány pouze osobně (nebo v zastoupení) přímo na akci,

a  to v sobotu 30. 5. 2015, ve 14. hod. na hlavním pódiu zimního stadionu ve Valašském Meziříčí.

Všichni zapojení žáci budou mít své výtvarné práce na autosalonu

vystaveny po celou dobu jeho trvání.

 

Za pořadatele Jaroslava Ševčíková

Fotogalerie: Výtvarná soutěž k XXI. VALAŠSKÉMU AUTOSALONU vyhodnocena