Výstava barevný svět - pozvánka

24.09.2016 20:44

Pozvánka na výstavu Barevný svět ve Val.Meziříčí, na které jsme se také trošku podíleli...

Dobrý den,

rádi bychom Vás pozvali na výstavu Barevný svět, která se bude konat v termínu 30. 9. 2016  –  8. 1. 2017  v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 29. 9. 2016 v 17:00 hodin.

Podívejte se na svět barev očima fyzika, ekologa, umělce i psychologa. Prostřednictvím interaktivních prvků zjistíte, proč je nebe modré a listy zelené, jak vzniká barva, nebo jak se barvy využívají v umění, řemesle či reklamě. Barva však hraje důležitou roli i v umění, řemesle a technice. Na originálních obrazech barokních i moderních autorů odhalíte malířské finesy; skutečný umělec je totiž i barevným psychologem. Návštěvníci se mohou těšit na světelnou laboratoř, barevnou hernu i živého chameleona.

Interaktivní výstava vychází z výukového projektu Muzea regionu Valašsko, který získal zvláštní cenu v národní soutěži Gloria musealis 2015.  Více informací o výstavě naleznete v příloze a na webových stránkách https://www.muzeumvalassko.cz/ vystavy/barevny-svet/

S přáním pěkného dne Vás zdraví

pracovníci zámku Kinských ve Valašském Meziříčí