Vlajka pro Tibet

28.02.2017 06:53

Vlajka pro Tibet

ZŠ Vsetín, Sychrov 97 se přihlásila k mezinárodní kampani "Vlajka pro Tibet".

Dne 10. března 2017 si prostřednictvím mezinárodní kampaně “Vlajka pro Tibet” připomeneme 58. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, které bylo násilně potlačeno armádou Čínské lidové republiky (ČLR), a v jehož důsledku zemřel téměř milion Tibeťanů.

Žáci 9.A se zamysleli nad právem národů na sebeurčení i nad tím, jak o své sebeurčení bojovali Češi, třeba v době Národního obrození či v době okupace nacistickým Německem. Kromě diskuse a hledání analogií a souvislostí se rozhodli vyjádřit svou podporu Tibeťanům tím, že jim slovo, které vyjadřuje jejich přání, touhy a oprávněné nároky, tedy slovo SVOBODA vyhledají ve všech jazycích, do kterých najdou překlad, aby jejich volání rozuměl celý svět. A věřte, slovo SVOBODA zní ve všech jazycích krásně!!

 

9.A, ZŠ Vsetín, Sychrov 97

Fotogalerie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Vlajka-pro-Tibet/