Vánoční hvězda pomáhá nemocným dětem

07.12.2016 18:49

Jako každoročně se ZŠ Vsetín, Sychrov 97 zapojila do projektu Vánoční hvězda sdružení Šance // https://www.sancecz.org/).

Šance je občanské sdružení, které vzniklo v r. 1992 pod názvem HAIMA - Unie pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby. Od roku 1999 známe toto seskupení lékařů, sester a rodičů dětí při Fakultní nemocnici v Olomouci pod názvem Šance. Jeho členové se  aktivně podílejí na pomoci dětem s hematologickými a onkologickými onemocněními.

Každoročně získávají finanční prostředky pro zlepšení podmínek pobytu dětí v nemocnici z projektu Vánoční hvězda.

Letos šlo o 19. ročník charitativní sbírky, která začala 21. 11. 2016 na Dětské klinice v Olomouci a potrvá až do 9. 12. 2016. Každý, kdo si v té době od pořadatelů sbírky koupí květinu - vánoční hvězdu, udělá aspoň malou radost nemocnému dítěti.

To za to jistě stojí!

Naše škola se do projektu zapojuje prostřednictvím PhDr. Miroslavy Kubicové, které děkujeme za organizaci a podporu. Díky ní si mohli rodiče a žáci naší školy zakoupit 154 květin, nádherných vánočních hvězd a udělat tak radost nemocným dětem.

Děkujeme všem rodičům i žákům ZŠ Vsetín Sychrov 97, ale i naší spřátelené MŠ Sychrov.

Vážíme si Vašeho zájmu.

Děkujeme!

Ať Vaše vánoční hvězda září a dělá Vám radost po celý rok. Pokaždé, když se na ni podíváte, může Vás zahřát u srdce, že jste udělali radost nemocnému dítěti i jeho rodině.

Jaroslava Ševčíková