Sychrovští ve Zvířecím útulku Vsetín

25.01.2017 16:25

Žákům ze žákovského parlamentu ZŠ Vsetín, Sychrov 97 už dlouho vrtala v hlavě myšlenka, že je třeba pomáhat. Sami sobě navzájem, jiným dětem, dobrým myšlenkám, podporovat nápady, což všechno občas dělají v rámci výuky nebo činnosti žákovského parlamentu. Tentokrát ale uzrála velká myšlenka, že by rádi pomohli zvířátkům na území města, která se dostanou do Zvířecího útulku technických služeb na Jasenické.

Ne že by se tu zvířátka měla špatně. O tom, že je tu o ně dobře postaráno se přesvědčili osobně v pondělí 23. ledna 2017 ráno, když v doprovodu paní učitelky Čermákové nesli do útulku zvířecí „dobroty“ nakoupené za peníze, které mezi sebou vybrali při školní uzavřené dobročinné akci. Nakoupili za 1207,-Kč krmení i zvíření mlsky a bylo vidět, že personál útulku i zvířátka mají radost.

Pár postřehů našich žáků z útulku: Sára: „Zaujal mě velice pozitivně naladěný pán Hába, který nám zvířata představoval. Také se mi líbilo, že šlo vidět, že má dobrý vztah ke zvířatům. Hladil je a povídal, jak se k nim určité zvíře dostalo plus jeho příběh.“

Verunce se zas líbilo, že zvířátka vypadala spokojeně a měla tam čisto.

Žáky návštěva v útulku vedla k zamyšlení, proč se některá zvířata vůbec do útulku dostanou. Pro mnohé to bylo i poučení, že jen tak si přát zvíře k svátku, a pak zjistit, že se o něj nedokážeme třeba postarat, že to není jen tak, je to hazard se živým tvorem. Ale ne všechna zvířátka v útulku jsou odložená, některá utekla, ztratila se z domova, jiným třeba majitel zemřel, nebo se už o ně nemohl starat z důvodu nemoci či stěhování… i takové jsou osudy zvířat. No a žáky našeho žákovského parlamentu napadlo, že nakoupit jim pamlsky by mohla být dobrá věc, co vy na to?

Fotogalerie: https://zssychrov.rajce.idnes.cz/Zvireci_utulek_Vsetin

Žákovský parlament ZŠ Sychrov