SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ - 7. 4. 2016

06.04.2016 16:33

Každoročně vyhlašuje a připomíná Světová zdravotnická organizace (WHO) DEN zdraví.

Zdraví je dle definice stav absolutní fyzické, duševní i psychické pohody, nikoliv pouze nepřítomnost nemoci či úrazu.

Téma letošního ročníku: bezpečné potraviny.

Je třeba se zamyslet nad tím, že to, co jíme, hodně ovlivňuje naše zdraví. My máme to štěstí, že si můžeme potraviny vybírat, jsou lidé, např. v rozvojových zemích, kteří jsou rádi, když mají vůbec co k jídlu. A když my máme to štěstí…tak vybírejme. Nejezme závadné potraviny, nejezme ani ty, které nepřispívají našemu zdraví. Hýčkejme se.

Zdraví je důležité a je skvělé, že má svůj den. Ne že by se za jeden den dalo něco změnit, ale je důležité si zdraví připomínat, myslet na ně, mluvit o něm.

Žákovský parlament vyzývá všechny žáky školy: Podpořme myšlenku zdraví tím, že se 7. dubna 2016 projdeme do školy pěšky (tím zdraví pomůžeme), hezky vesele se oblékneme do „zdravých barev přírody“-zelená, modrá, žlutá, červená, oranžová atd. (žádná šedá ani černá!)  a hlavně - budeme mít zdravou svačinku (s ovocem a zeleninou), a žádné "nezdravé" přeslazené nápoje jako je coca-cola, kofola, perlivé sladké vody atd…

Užijme si DEN ZDRAVÍ ve zdraví!!

odkaz: https://www.who.cz/7dubna-svetovy-den-zdravi.html