Světlušky ve škole a Česko zpívá koledy

09.12.2015 19:30

V podvečer 9. prosince 2015 se potemnělá budova ZŠ Vsetín, Sychrov 97 rozsvítila světýlky v dětských rukou, ale i očích.

Uskutečnila se akce Světlušky ve škole, při které děti s rodiči procházejí temnou školu, prohlížejí si v netradičním osvětlení výzdobu na chodbách, procházejí a bloudí labyrintem pavilonů školy a odhalují tajemná místa, která ve dne vypadají úplně jinak, než za tmy. Škola se stává kouzelným místem plným tajemných věcí, míst a zvuků.

V 18.00 hodin se přes padesát zpěváků zapojilo do výzvy Valašského Deníku a připojili se k akci „Česko zpívá koledy“. Nejprve školou zazněla koleda Nesem vám noviny, pak hlasitěji táhlá koleda Narodil se Kristus Pán. Ta následující už byla rychlejší a účastníkům mírně rozproudila krev, bylo to: Půjdem spolu do Betléma. Následovala koleda: Jak jsi krásné neviňátko a na závěr: Pásli ovce Valaši. Píseň: Vánoce, Vánoce přicházejí - už zněla a duněla školou jako secvičený chorál.

Tak jsme přivítali společně Vánoce… už jsou na cestě k nám…

Ať jsou krásné, plné radostí a sounáležitosti.

Buďme tu vždy pro sebe, buďme často spolu a hlavně dávejme najevo svou náklonnost dětem, protože ony jsou těmi největšími a nejvzácnějšími dárky, které máme, ať už jsme rodiče (nebo učitelé).

 

Krásné Vánoce!

 

J. Ševčíková

FOTOALBUM: https://sychrov.rajce.idnes.cz/Svetlusky-ve-skole-2015