Svatý Mikuláš přišel k nám…

06.12.2016 09:24

Svatý Mikuláš přišel k nám…

V pondělí ráno, dne 5. 12. 2016, měli všichni žáci ZŠ Vsetín, Sychrov 97 krásnou možnost setkat se s významnou osobností, se sv. Mikulášem a jeho družinou.

Nejprve vítala družina děti v šatně školy, poté se představila celá družina i s Luckami a Mikulášskou matičkou v tělocvičně a pak navštívili Mikuláš, čert a anděl děti prvních, druhých a třetích tříd, ale také děti z mateřinky z Kostky, které našly dočasný azyl v prostorách naší školy.

 

Fotogalerie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Mikulas-2016/

fotogalerie od J.Bartomě: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Mikulas2016-2/

 

Sv. Mikuláš: Mikuláš, jehož předobrazem byla skutečná postava biskupa, dnes světec byl velký přítel dětí, patron zajatců, ochránce dobra a mučedník, pomocník v nouzi. Mikulášův kult se šířil asi po dvě staletí po smrti uctívaného, přesáhl na celou řeckou církev, později i na slovanské země. K největšímu Mikulášovu uctívání došlo od 8. století v Rusku, jehož je od té doby patronem. Váhavě se pak šířil Mikulášův kult také v Evropě, např. od 10. století v Německu, Francii a Anglii.

 

Velké poděkování patří všem žákům 9. A, kteří důstojně reprezentovali školu i svou třídu, zajistili si masky a i informace o svých postavách, a udělali velkou radost mnoha svým mladším spolužákům.

Děkujeme!!

 

J. Ševčíková