Soutěž "O nejvykutálenější koblížek"

25.01.2016 17:24

 

Přínášíme zprávu z Muzea regionu Valašsko, naší partnerské organizace:

Vážené a milé dámy, pekařky, cukrářky, maminky, děti,
rádi pečete a možnost prezentovat výsledky svého cukrářského umu na veřejnosti byste uvítali (?), tak právě pro Vás je určena naše nová muzejní soutěž "O nejvykutálenější koblížek", jejíž uzávěrka je 7. února.

Letos chystáme poprvé ve vsetínském muzeu masopustní veselí s dětským maškarním bálem (Zámecký masopust, neděle 7. 2., 14 až 17 hod.) a součástí programu bude i výstava soutěžních koblih, jejich vyhodnocení a ocenění vítězů (mezi cenami budou i zabijačkové speciality, které do soutěže věnoval vsetínský řezník, pan Ctibor Švirák!).  

Jaké jsou podmínky soutěže?
- Usmažte (povoleno je i pečení) domácí koblihy klasické i netradiční, s náplní i bez ní dle svého oblíbeného receptu.
- Doručte nejméně 4 ks do Muzea regionu Valašsko, p. o. (Horní náměstí 2, Vsetín), a to nejpozději do neděle 7. února do 14 hodin (do začátku akce Zámecký masopust). Platí zásada, že Čím čerstvější, tím lepší!
- Uveďte použité ingredience (popř. i recept), vaše jméno a příjmení, rok narození, adresu, kontakt.
- Koblihy se soutěžícím nevracejí (budou rozdány návštěvníkům akce Zámecký masopust po vyhlášení vítězů v této soutěži, a to při průvodu pochovávání basy).
- BONUS: Vstup na akci Zámecký masopust je pro soutěžícího zdarma.

V případě dotazů, prosím pište na: mehesova@muzeumvalassko.cz.

Přejeme Vám mnoho zdaru a těšíme se případně i na Vaše pekařské dobroty!

Za muzeum Olga Mehešová, spolukoordinátor akce