Sedmáci na výletě

28.05.2014 17:51

          Ve středu 14. 5. 2014 se sedmáci z naší školy vydali na školní výlet. Letošním cílem byla ZOO Olomouc, i když počasí nám zpočátku nepřálo, nenechali jsme se odradit.  Abychom se do ZOO dostali, museli jsme vystřídat několik dopravních prostředků, pro několik dětí už byla samotná cesta zajímavým zážitkemJ  Nakonec  jsme tedy doputovali do ZOO, kde na nás už čekala různá zvířata, na některá si děti dokonce mohly sáhnout, čehož samozřejmě bez pobízení využily. Čas vyměřený na prohlídku ZOO rychle utekl a po nákupu nezbytných suvenýrů, nás čekala cesta domů.                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

         Výletní den však pro nás ještě zdaleka nekončil! Večer jsme se sešli ve školním atriu, abychom společně opekli „špekáčky“ a poseděli kolem ohně. Po této večeři se děti zábavnou formou poučily o problematice fair trade prostřednictvím hry – O čokoládovou pusu. A po tradiční stezce odvahy, už byl pomalu čas jít spát. Sedmáci se letos uložili ke spánku do školní knihovny. Den byl dlouhý a noc o to kratší, než se nadáli, byl čas vstávat. Děti posnídaly společně ve školní kuchyňce a pomaličku se zapojily do čtvrtečního vyučování.

         Na závěr nezbývá než doufat, že se dětem výlet líbil a jsou spokojené. Musíme je také pochválit za vzorné chování v průběhu výletu a hezké, ohleduplné chování k sobě navzájem. Touto cestou bychom chtěli poděkovat i paní učitelce Jaroslavě Ševčíkové, která byla na výletě s námi.

       Barevné střípky ze sedmáckého výletu si můžete prohlédnout ve fotogalerii a krátkém videu.

                                                                                                                                                             Mgr. Petra Esteřáková