Ptáčku, jak zpíváš - vyhodnocení

29.04.2016 16:20

Dne 29. dubna 2016 byla vyhodnocena již tradiční fotografická a výtvarná soutěž „Ptáčku, jak zpíváš“ kterou pořádá ZŠ Vsetín, Sychrov 97  ve spolupráci s LÍSKOU, z. s., v rámci už sedmé osvětové kampaně LÍSKY nazvané: Ptáci – žijí tady s námi.

Do soutěže přišlo 41 fotografií a více než sto padesát výtvarných děl a to nejen kreseb a maleb, ale také prostorových uměleckých děl. Porota měla opravdu plné ruce práce.

Důvěra byla vložena na bedra členů Žákovského parlamentu ZŠ Vsetín, Sychrov 97, kteří projevili zájem. Každá skupina měla své úkoly a hodnotila určitou část prací. Velké poděkování patří žákům z nižších ročníků, kteří svou roli zvládli naprosto skvěle, byli to: za 2. A Michaela Molková, za 2 .B Liliana Machánková, za 4.A: Markétka Janošková, Šimon Tkadlec a Nina Pinkavová, za 5. A: Lucie Rožnovjáková a Jirka Karlík. Mít takové pomocníky je snem každého organizátora! Děkujeme!

Být porotcem není nic jednoduchého. Obzvlášť, když musí být člověk objektivní a nesmí prosazovat své přátele a jejich soutěžní práce jen proto, že jsou přáteli, ale musí být opravdu spravedlivý. A všem přítomným se to povedlo.

Cílem soutěže bylo nejen zpodobnit ptactvo ve volné přírodě, ale zejména užít si pozorování ptáků a jejich chování a přemýšlet o tom, jak jim zajistit v přírodě bezpečí tak, aby je mohly s radostí a potěšením pozorovat i další generace.

 

Vyhodnocení fotografické a výtvarné soutěže

„Ptáčku, jak zpíváš“

kterou ZŠ Vsetín, Sychrov 97  tradičně vyhlásila ve spolupráci s LÍSKOU, z. s., v rámci už sedmé osvětové kampaně LÍSKY nazvané: Ptáci – žijí tady s námi.

Do soutěže přišlo 41 fotografií a více než sto padesát výtvarných děl a to nejen kreseb a maleb, ale také prostorových uměleckých děl.

Fotografická část soutěže:

 1. místo:  Adéla Kubicová, 6. A, ZŠ Vsetín, Sychrov 97 – dokumentace života kosů
 2. místo: Kateřina Vančurová, 7. A ZŠ Vsetín, Sychrov 97 – série pěvci na stromě
 3. místo: kolektiv 9. A ZŠ Vsetín, Sychrov 97 pod vedením Mgr. Ireny Čermákové, za sérii fotografií pořízených při vycházce do parku (Sedlář, Politzer, Štěpánová, Zedníková, Vraspírová)

 

Výtvarná část soutěže:

Kolektivní díla

 1. místo: kolektiv Školní družiny Liptál za unikátní celostní přístup k tématu i za výsledné výtvarné dílo pod vedením paní vychovatelky Petry Pilné, za dlouhodobé pozorování a ztvárňování přírody a ptáků v  přírodě
 2. místo: kolektiv Školní družiny ZŠ Sychrov pod vedením paní vychovatelky Matute za ptačí strom a korunky králů přírody
 3. místo: 1. A ZŠ Vsetín, Sychrov paní učitelky Petry Zgarbové, pod vedením paní učitelky Karolíny Papšíkové

 

MŠ a první stupeň základních škol

 1. místo: Zuzana Rovenská, 5. A, ZŠ Vsetín, Sychrov
 2. místo: Gabriela Vančurová, Školní klub ZŠ Sychrov pod vedením paní učitelky Čermákové
 3.  místo: Tereza Strnková, 8 let, Envicentrum pro krajinu Vysoké Pole a  Nina Pinkavová, Školní klub ZŠ Sychrov pod vedením paní učitelky Čermákové

Druhý stupeň základních škol:

 1. místo: Anna Vraspírová, 9. A
 2. místo: Natálie Tkadlecová, 7. A
 3. místo: Veronika Štěpánová, 9. A

 

Ocenění Žákovského parlamentu ZŠ Vsetín, Sychrov 97:

Natálie Marková, 9. A

Jana Šicová, 7. A

Nikola Martinů, 7. A

Zuzana Zedníková, 9. A

Všem zapojeným žákům děkujeme za aktivitu, paním učitelkám a vychovatelkám ve školních družinách za povzbuzování a motivaci dětí k tomu, aby pozorovaly přírodu a ptáky v ní. Těšíme se zase za rok.

A nezapomeňte, ptáci jsou krásnou součástí naší přírody.  Patří k nejohroženějším organismům, protože jejich životní cyklus začíná ve vajíčku, které musí odolávat nepřízni počasí. Když začne v některé oblasti ubývat ptáků, je to špatné znamení, je to varování, že je čas začít přírodu chránit doopravdy a nejen slovy.

Přejme si, ať můžeme ptáky v přírodě fotografovat a pozorovat ještě dlouho!

Za pořadatele, Jaroslava Ševčíková, ZŠ Vsetín, Sychrov 97

Fotoalbum: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Ptacku-jak-zpivas2016

Akce se konala v rámci projektu: Poznáváme přírodu spoečně, který byl finančně podpořen Zlínským krajem v rámci Podprogramu: PF04/15-023. DĚKUJEME!!