Ptáčku, jak zpíváš? - soutěž

01.04.2016 17:47

Je název fotografické a výtvarné přírodovědné soutěže, kterou vyhlašuje již tradičně ZŠ Vsetín, Sychrov 97 ve spolupráci s LÍSKOU, z. s., letos v rámci už sedmé osvětové kampaně Lísky nazvané Ptáci – žijí tady s námi.

Soutěž byla zahájena dne 1. dubna 2016 a příjem soutěžních prací bude ukončen 20. dubna 2016.

Soutěž je určena mladým fotografům a výtvarníkům z mateřských, základních i středních škol, ale i dětským kolektivům tříd, či školních družin. Předmětem fotografování a kreseb jsou ptáci, nejlépe ve volné přírodě. Očekáváme, že si fotografování i kreslení naši soutěžící náležitě užijí, a že nám dají vědět o svých zážitcích. Stačí krátce, třeba jen, že se díky naší akci vydali ven, zahlédli kosa a podařilo se jim ho vyfotografovat. Takže oceníme, když se soutěžní prací zašlete také krátký příběh či okolnosti vzniku dílka.

Soutěžní práce zasílejte v elektronické podobě, v maximální velikosti 1 MB, a to nejen fotografie. Také obrázky můžete skenovat a poslat na adresu: ptacku-jak-zpivas@seznam.cz, anebo poštou: J. Ševčíková, ZŠ Vsetín, Sychrov 97, 755 01 Vsetín.

Práce prosím označte jménem a příjmením autora, věkem, adresou poštovní i e-mailovou, popř. adresou školy, a třídou.

Víte, že ptákem roku 2016 byla vyhlášena červenka obecná? Je to nádherný, celkem hojný, ale plachý pěvec. Komu se ji podaří pěkně vyfotit, má velkou naději na cenu a k ní bonus!

Ceny budeme předávat dne 5. 5. 2016 v zámku Vsetín, v Muzeu regionu Valašsko, p. o., v rámci žákovské badatelské konference ŽA-BA-KO. Jsme si ale jistí, že největší výhrou pro všechny zapojené bude, když se projdou přírodou, prožijí v ní pěkné chvíle, a pak se o ně s námi, nebo svými přáteli, podělí.

Na všechny vaše zážitky se moc těšíme!

Jaroslava Ševčíková

plakát: https://ptacku-jak-zpivas.sweb.cz/plakat-ptacku.JPG