Předvánoční Habsburská Vídeň

18.12.2016 21:47

Žáci 9. A ZŠ Vsetín, Sychrov 97 v doprovodu své třídní učitelky a vyučující německého jazyka Mgr. Vaidové navštívili předvánoční Vídeň. Hlavním cílem jejich zájezdu byla ale cesta po stopách Habsburků a vzdělávací program. Návštěva vánočních Vídeňských trhů byla už jen příjemným bonusem.

Žáci absolvovali komentovanou  prohlídku významných  historických památek. Nejprve navštívili zámek Schönbrunn, barokní zámek, který byl letním sídlem císařů a hlavně Marie Terezie, jejíž třísté výročí narození budeme slavit v roce 2017. V blízkém okolí zámku se nacházejí rozlehlé zahradní prostory, které byly spolu se zámkem v roce 1996 zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Tudy jsme se s žáky prošli, naslouchali němčině a cvičili se v jazykových dovednostech i historii. Zajímavým místem je například Neptunova fontána, která byla vytvořena pravděpodobně podle návrhu Ferdinanda Hetzendorf von Hohenberg a Neptunovo sousoší je dílem Wilhelma Beyera. V centru zahrady je pak kolonáda Gloriette. Vánoční trhy u zámku byly střídmé, a plné stánků s tradičním zbožím.

Pak jsme se vydali autobusem do centrální Vídně.

Viděli jsme budovu Opery, a náměstí i památník Marie Terezie, Heldenplatz, Hofburg,                              Dóm sv. Štěpána, Volksgarten, památník Alžběty Bavorské, Burgtheater, Neus Rathaus, Parlament, Vánoční trhy. Mnohé z památek a krásných míst jsou na našich fotografiích.

Náš průvodce Dr. Kočí nám u každého místa vyprávěl mnoho zajímavostí z historie.   

 

Fotografie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/15.12.16-viden/

 

J. Ševčíková