„Pracovky“ na Bobrkách

30.03.2016 17:25

Žáci 8.A se v letošním roce už naposled vydali na odborné pracoviště SOŠ Josefa Sousedíka do dílen na Bobrkách, kde se zúčastnili tzv. povinné výuky, která je pokračováním rozsáhlého projektu Centra přírodovědného vzdělávání.

Tentokrát se podívali už na „stará známá místa“ a to do dílen instalatérů a stolařů. Mnozí z žáků se chystají na střední školy a mají ambice studovat i na VŠ, takže je to možná jejich poslední možnost jak si „sáhnout na práci“ a zjistit, co vše musí zvládat kvalitní řemeslník. No a ti druzí, co se chtějí právě dobrými řemeslníky sami stát, ti mají také z těchto akcí užitek, mohou si vyzkoušet, které z těch nabízených řemesel u Sousedíků, jim bude sedět nejlépe.

Žáky doprovázela Mgr. Čermáková, která je vyučuje volbu povolání.

Tím ale spolupráce se SOŠ Josefa Sousedíka nekončí. Zveme žáky, ale i jejich rodiče na přehlídku řemesel a ukázky práce všech "mladých od Sousedíků", na tzv. Sousedíkovo odpoledne v zámku Vsetín, a to 7.4.2016 od 13.00 hod. do 17.00 hod. Vstup je zdarma.  Pozvánka – odkaz: https://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/ii-sousedikovo-zabavne-odpoledne/

Odkaz fotografie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Dilny-na-Bobrkach-29.3.16