Pozvánka - Velikonoce na zámku - 13. 3. 2016

09.03.2016 13:00

Vážení rodiče, milí žáci,

srdečně Vás zveme na akci Velikonoce na zámku, 13.3.2016 od 14.00 hod. Pořadatel-Muzeum regionu Valašsko je náš dlouhodobý partner a spřátelená organizace. Děti naší školy prostředí bezpečně znají a jistě pro ně bude tato akce zážitkem.

Chcete se dozvědět, jak se na Valašsku slavily Velikonoce nebo si vyrobit či koupit velikonoční předměty? Potom přijďte v neděli 13. března 2016 na vsetínský zámek, kde bude od 14. hodin připraven bohatý a pestrý program.

Návštěvníky čekají tvořivé dílny (pletení tatarů, zdobení vajíček voskem, výroba velikonočních dekorací) nebo pečení jidášků - tradičního velikonočního pečiva.

Na velikonočním jarmarku budou k zakoupení malovaná vajíčka zdobená různými způsoby (_malovaná, drátkovaná, děrovaná, laserem zdobená_ a jiná), jejichž tvoření představí zkušené krasličářky, dále rukodělné výrobky s velikonoční tematikou nebo třeba dřevěné velikonoční řehtačky a klapotky.

Inspirací pro vlastní výrobu kraslic může být výstava Krása kraslic, kde je prezentováno 257 velikonočních vajíček z různých koutů ČR zdobených rozmanitými technikami.

Na 15. hodinu je připraveno představení Loutkového divadélka Kohútek.

K poslechu a zpříjemnění celého odpoledne zahraje cimbálová muzika Vsacánek a Malý Vsacánek.

Den konání akce připadá již tradičně na tzv. smrtnou neděli, s níž je spojen zvyk vynášení Mařeny (symbolu zimy) do Bečvy. Právě tímto obyčejem, který letos proběhne pod taktovkou členů CM Malý Vsacánek, bude celá akce v 17 hodin ukončena.

Více na: https://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/velikonoce-na-zamku2016/