Paní Ilsa převzala cenu za šíření dobrého jména ČR v zahraničí

20/06/2015 09:53

Paní Ilsa Reiner Eichnerová, se kterou má tu čest naše škola spolupracovat, převzala v pátek 12. června 2015 v Praze, v Černínském paláci, cenu „Gratias agit“, za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí. Náš zástupce byl u toho.

 

Cenu přebírala paní Ilsa spolu s dalšími vynikajícími osobnosti, které buď jsou občany naší země a žijí v zahraničí a nebo jsou občany jiných zemí, ale naše dobré jméno pozitivně šíří celým světem. Seznam všech laureátů za rok 2015 je ve foto příloze, zmiňme například paní Dolores Ljiljanu Baťa Arambašič, která je vnučkou Tomáše Bati, a tím má vazbu i na Zlínský kraj a také momentálně žije v Brazílii, v zemi, jejíž velvyslanec naši školu před rokem navštívil. Cenu obdržel také hokejista Jaromír Jágr, který patří k celosvětově známým osobnostem, u kterých si i lidé v zahraničí vždy vybaví, že je Čech.

Předávání cen se zúčastnila také přítelkyně paní Ilsy (Milušky) z Terezína, paní Helga Hošková - Weissová, které se říká „Dětská malířka z Terezína“ (odkaz).

 

Paní Ilsa poté zavítala na Vsetínsko, kde pobývala u paní Evy Žárské, a to i se svou dcerou Elaine a vnučkou Ráchel. Žáci školy ji poslali blahopřání k ocenění a to jsme jí předali při její návštěvě na Městě Vsetín, kterou vykonala v pondělí odpoledne u paní místostarostky Hlaváčové (odkaz). Měla velkou radost a moc pozdravovala celou školu.

Slíbili jsme paní Ilse, že s ní i nadále zůstaneme ve spojení přes Atlantik alespoň prostřednictvím e-mailu a budeme ji informovat o svých aktivitách.

 

J. Ševčíková

Fotogalerie: Paní Ilsa převzala cenu za šíření dobrého jména ČR v zahraničí