Noc pro netopýry - POZVÁNKA

13/08/2015 13:04

28. srpna 2015 se v zámku Vsetín, od 19.00 hod. v Mramorovém sále koná „Mezinárodní noc pro netopýry“.

Jedná se již o XIX. ročník a probíhá pod záštitou České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Akce je určena všem zájemcům. Jejím cílem je popularizace netopýrů se zaměřením na jejich způsob života, ohrožení a ochranu.

Netopýři jsou savci, kteří umí létat. Protože v našich oblastech patří většinou k nočním živočichům, nemáme příliš mnoho možností se s nimi vídat. Navíc jsou také opředeni mnoha mýty a hrůzostrašnými pověstmi, takže hodně dětí se jich bojí. Právě jim je určena tato beseda s praktickými ukázkami živých netopýrů, kteří působí spíš bezbranně a roztomile. Děti, ale i dospělí se dozví, že je potřeba netopýry chránit. Bez naší pomoci by je možná už naši potomci nemuseli vůbec osobně poznat…

Celou akcí bude provázet zkušený odborník doc. Zdeněk Řehák z Pedagogické a Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, jeden ze zakladatelů ČESON (https://www.ceson.org/).

Akce bude zahájena v 19.00 hod. v zámku Vsetín (Muzeum regionu Valašsko, p.o.).

Zveme všechny žáky školy i jejich rodiče!!

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost.

 

Jaroslava Ševčíková

pozvánka zde !