Naši žáci na Zastupitelstvu města Vsetín

27.09.2015 10:50

 

Žáci ZŠ Vsetín, Sychrov 97, Anna Ševčíková, Ondřej Uhřík a David Politzer se dne 21. 10. 2015 zúčastnili veřejného zasedání Zastupitelstva města Vsetín, aby podpořili projekt odboru školství „Partnerství pro rozvoj – přínos místních samospráv pro Evropský rok rozvoje 2015“.

V rámci tohoto projektu, a zároveň v rámci Dnů Česko proti chudobě, se dopoledne konala velká akce vsetínských škol, kdy za peníze poskytnuté zastupitelem panem Michalem Bergem, podpořili sami žáci rozvojový projekt v Afghánistánu. Měli možnost si projekt  sami vybrat a rozhodnout, kam peníze pošlou.

Zasedání zastupitelstva se žáci zúčastnili zejména z toho důvodu, kdyby měli zastupitelé nějaké dotazy, aby mohl reagovat jako přímí účastníci.  Diskuse zastupitelů ale směrovala spíš k ožehavé a vážné problematice migrace a přívalu uprchlíků.

Pro žáky ale účast na jednání vrcholného orgánu řídícího naše město měla velký význam. Měli možnost sledovat zastupitele v akci, podílet se na veřejném životě města a mít informace „z první ruky“. Například jsme byli svědky zvolení Ing. architektky Hovořákové do Zastupitelstva i Rady města Vsetín, drželi jsme minutu ticha za Ing. Kudlíka, se kterým jsme se také při aktivitách často setkávali, právě díky „jeho“ projektu Čistá Bečva.

J. Ševčíková

 

fotogalerie zde !