Malovali jsme, abychom podpořili dárcovství krve

02.07.2016 06:55

Zveřejňujeme tiskovou zprávu Nemocnice  Vsetín o splečné akci s Českým červeným křížem Vsetín a naší školou. Do výtvarné soutěže se zapojili i naši žáci a onesli si ceny. A nejen je... ale také spoustu informací a povědomí o tom, že krev je nejcennější tekutina světa...

Fotogalerie zde : https://sychrov2.rajce.idnes.cz/27.6.16-kdo-miluje-daruje/

Malovali, aby podpořili dárcovství krve

Kdo miluje, daruje. Tak se jmenovala výtvarná soutěž pro školáky, jejímž cílem bylo zábavnou formou upozornit na významnost dobrovolného dárcovství krve a probudit v dětech zájem o tuto problematiku. Soutěž vyhlásila Vsetínská nemocnice ve spolupráci s Českým červeným křížem Vsetín a Základní školou Sychrov. V poslední dny školního roku jsme se vydali za autory prací, které nejvíce zaujaly porotu, poděkovali jim a popřáli klidné prázdniny.

Vítězné práce vybírala primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Jana Pelková a její tým. A kdo ocenění získal? Nejvíce se líbila malba desetileté Naely Pavlištíkové ze ZŠ, MŠ a PŠ Turkmenská Vsetín, na stříbrné příčce se umístila deváťačka Veronika Štěpánová ze ZŠ Sychrov a na bronzové žákyně šesté třídy ZŠ Trávníky Ivana Kratinová. Čestná uznání získali Ondřej Polách a Sára Mazalová ze ZŠ Sychrov a Pavel Baran ze ZŠ, MŠ a PŠ Turkmenská.

„Práce byly nápadité, úžasné. Už se těšíme, až je budeme mít vystaveny u nás na oddělení,“ pochválila autory primářka MUDr. Pelková. Oddělení si však na tuto výzdobu bude muset ještě tři měsíce počkat. V září budou dílka vystavena v Masarykově veřejné knihovně na Dolním náměstí ve Vsetíně, doplněna fotografiemi z dárcovství, náborových akcí a podobně, ale také informacemi o tom, kdo může být dárcem krve, kostní dřeně a plazmy. Kresby budou také využity v materiálech propagujících dárcovství. Velké poděkování patří všem partnerům, především Českému červenému kříži Vsetín za vynikající spolupráci, ale také všem „malujícím“ školám.

Vsetínská nemocnice se aktivně zapojuje do podpory dárcovství krve i kostní dřeně. „Velmi si ceníme všech dárců i aktivity středních škol, které společně chodí darovat krev, a věříme, že se tato myšlenka bude ještě rozvíjet a prohlubovat,“ doplnila primářka.

Další informace: Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí, PR, Vsetínská nemocnice a.s.,