Lektorský program Ptačí svět-reportáž

27.02.2014 17:38

Ptačí svět a 6.A

 

Žáci 6.A se na závěr učiva o ptácích vydali v úterý 25. února 2014 na lektorský program s názvem Ptačí svět do zámku Vsetín (Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně).

Ptačím světem je provedl lektor Mgr. Jan Husák. Ve vzdělávacím programu se věnuje především životu a poznávání světa našich opeřenců. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o skupině ptáků, protože lektorský program je doplněn krátkými filmy, pracovním listem a zábavnou hrou. Je plně využitelný v rámci školních vzdělávacích programů, upevňuje a rozvíjí znalosti učiva prvouky a přírodovědy.

Na závěr se šesťáci vydali do expozice Příroda hrou ve věži vsetínského zámku a poznávají vystavené exponáty. V každém patře věže nacházeli doplňující zajímavé informace o hnízdění, opeření, zpěvu a dalších specialitách ptačí říše.

Žáci si odnesli pracovní listy, ke kterým se vrátí ještě i ve školní výuce.

 

Jaroslava Ševčíková

 

odkaz na Muzeum

Fotogalerie: Lektorský program Ptačí svět-reportáž