Lektorský program hmyz-25.2.2014

27.02.2014 17:43

V rámci učiva o hmyzu se žáci 7.A vydali 25.2.2014 na vsetínský zámek prozkoumat tajemství včel a mravenců, jak jim to nabízí stejnojmenný lektorský program Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně. Mimo zimní měsíce se LP odehrává v druhém patře přírodovědné expozice ve věži vsetínského zámku, která je věnována loukám a pastvinám. Zaměřuje se na život sociálního hmyzu - včel, mravenců, čmeláků a dalších. Vysvětluje, jaké role zastávají dělnice, královny a trubci, proč jsou včely tak prospěšné a co je ohrožuje.

Sedmáci si ale hlavní část programu vyslechli v prostorách výukové místnosti v přízemí s názvem Pastelka, teprve pak se vydali do věže.

Lektorský program je doplněn krátkým filmem a didaktickou zábavnou hrou. Je využitelný v rámci školních vzdělávacích programů, upevňuje a rozvíjí znalosti učiva prvouky a přírodovědy.

 

Jaroslava Ševčíková

 

Fotogalerie: Lektorský program hmyz-25.2.2014