Konference – Voda v krajině

30.11.2016 19:03

Dne 29. listopadu 2016 se v hotelovém komplexu Clarion Congress v Olomouci konala celonárodní vědecká konference na téma: Voda v krajině. Přestože se žáci základních škol nezabývají tématem na vědecké úrovni, považujeme za důležité, pokud je to možné, aby měli přístup k nejnovějším informacím a proto se vyučující přírodopis J. ševčíková této konference zúčastnila.

Nejčerstvější informace o problematice vody v krajině, nebezpečí sucha i povodní se žáci dozvědí v rámci běžné výuky při každé vhodné příležitosti.

 

Voda v krajině. Člověk nemusí být zrovna zarytým ekologem nebo ochráncem přírody, aby vnímal význam tohoto sousloví. Jednou je jí moc, jindy málo. Můžeme se klidně přít, do jaké míry za klimatické změny může člověk a do jaké míry jde o přírodní jev, nikdo soudný však nemůže popřít, že klima se výrazně mění. Důsledkem jsou stále četnější výskyty extrémních jevů, ať již jde o povodně či velká sucha. O tom, jaký budou mít dopad, rozhoduje do značné míry stav krajiny… ale také výchova a vzdělávání dnešní mladé generace.

Je to ona, která ponese na svých bedrech důsledky našich dnešních rozhodnutí a ty její rozhodnutí zas ovlivní mnohé generace po ní…

Konferenci pořádal vydavatel časopisu Naše příroda a jedním z partnerů byla Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky či Ministerstvo životního prostředí.

J. Ševčíková,  fotografie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/29.11.16-voda-v-krajine/