Klik pro klima v ZŠ Sychrov

17.06.2017 11:16

Žáci ZŠ Sychrov se již tradičně zajímají o témata globálního a rozvojového vzdělávání, zejména  trvale udržitelného rozvoje. Téma je běžnou součástí výuky žáků na 2. stupni školy už několik let, a aktivity byly a jsou inspirovány zejména LÍSKOU z. s., spřátelenou ZŠ Rokytnice a realizovány s podporou organizace NaZemi a Ekumenická akademie, které metodicky inspirují školu také v oblasti fair trade, či s podporou organizace ARPOK.

Projektů, které by motivovaly žáky škol k zájmu o klimatické změny například přes sociální sítě, je bohužel stále velmi málo. Proto jsme přivítali, i teď, na konci školního roku, spolupráci s německou neziskovou organizací KATE, která koordinuje online kampaň pro mladé lidi v El Salvadoru, Nikaragui, Velké Británii, Německu, Rakousku a České republice. Akce je součástí velkého projektu Pěstuj planetu.

Princip kampaně #KlikProKlima je velmi jednoduchý a zapojení žáků příliš neomezí ani blížící se prázdniny. Úkolem je informovat se o tématu ochrany klimatu a pak se vydat do terénu. Fotit místa, situace a akce, projekty i nápady, které přispívají ke snižování dopadů člověka na klima. Fotografie takovým míst a událostí pak označit příslušným popiskem a umístit na zvolenou sociální síť. Jak slibují organizátoři, z vybraných fotografií vznikne putovní výstava a autoři se mohu těšit na zajímavé ceny.

Doufáme, že díky kampani #KlikProKlima budou mladí lidé v zapojených zemích motivováni k zájmu o své okolí, seznámí se s potřebnými online nástroji pro aktivní občanství a v neposlední řadě budou moci sdílet nápady pro budoucnost, ve které chceme společně žít.

Fotografie se doporučuje nahrávat na Facebook či Instagram s popisem #Klimaklicks #climateclicks #KlikProKlima

Zapojte se! My do toho jdeme naplno!