Jaloveček – přípravka 16. 2. 2016

16.02.2016 16:40

V úterý 16. 2. 2016 se sešlo na sedmadvacet dětí od druhé do páté třídy, a vydaly se na vsetínský zámek za Mgr. Janem Husákem na přípravku k Jalovečku, tedy na doporučený lektorský program „Barvy v přírodě“. Někteří už podobný program navštívili s paní učitelkou (např. 3.A) a jiní ho absolvovali o jarních prázdninách, ale všichni se dozvěděli nové a zajímavé věci, které jistě uplatní, když ne při soutěži, tak v běžném životě.

Přírodovědná soutěž Jaloveček se vrací po přestávce, která souvisela s opravou vsetínského zámku. Zimní kolo soutěže pro žáčky 1.-2. třídy proběhne ve středu 17. února 2016.   Ve čtvrtek 18. února 2016 pak budou soutěžit žáci 3.-5. tříd.  Začínáme (sraz v šatně)  vždy v 9:00 hod.

První a druhou třídu doprovází ve středu paní učitelky Zgarbová a Zajíčková, třeťáky, čtvrťáky a páťáky pak J. Ševčíková ve čtvrtek. Děti si vždy vyzvedneme ve škole (ve třídě) a do školy je přivedeme na oběd. Děti potřebují přezuvky, svačinku, pití a psací potřeby! První hodinu tráví ve výuce.

Tématem Jalovečku budou tentokrát Barvy přírody (barvy rostlin, jak vidí zvířata, barvířské rostliny a jiné). Úkoly i aktivity v soutěži budou vycházet z obsahu učiva prvouky a přírodovědy základních škol, budou založeny na tvořivosti, přemýšlivosti a schopnosti spolupráce soutěžících.

J. Ševčíková

Fotoalbum: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/pripravka-jalovecek-16.2.16

Akce se konala v rámci projektu: Poznáváme přírodu společně, který finančně podpořil Zlínský kraj. Děkujeme!