Hrátky nejen se zvířátky

09.02.2016 05:56

V podvečer 8. února 2016 uspořádala ZŠ Vsetín, Sychrov 97 pro rodiče s předškolními dětmi, ale i s malými školáky, akci a názvem Hrátky (nejen) se zvířátky.

Mladí badatelé měli možnost prozkoumat zázemí učebny přírodních věd na druhém stupni školy. Nejprve si povídali o zimě, o ptácích a o tom, co sypat ptáčkům do krmítka, když napadne sníh. Vyslechli si povídání o pozorování sýkorek za okny školní třídy a pak se spolu s rodiči podívaly na učební pomůcky, které mají k dispozici žáci školy ve výuce. Děti zjistily, že učení je velká zábava, když je člověk zvídavý.

Děti zajímalo všechno, minerály i horniny, práce s magnety i získávání elektrického náboje prostřednictvím Van de Graaffova generátoru. Prozkoumaly na modelu stavbu lidského těla a srovnávaly délku jednotlivých kostí školního modelu kostry se svými kostmi. Pak se dotkly pakobylek ze školního chovu a podívaly se, jak rostou od vajíčka po dospělost.

Rodiče měli možnost podívat se na výukové materiály, které si zpracovávají žáci školy sami. Příjemný podvečer všichni společně zakončili pohádkou o českém lese a pak se utichlými školními chodbami vydali domů.

Je jisté, že děti, které se akce zúčastnily, přijdou zítra k zápisu do prvních tříd s radostí a odvahou, plny očekávání. A tak to má být. Škola je tajemné místo, kam bychom měli s radostí a dychtivostí chodit odhalovat všemožná tajemství světa a života.

Jaroslava Ševčíková

Odkaz na fotogalerii: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/8.2.2016.Hratky-nejen-se-zviratky

Akce se konala v rámci projektu: Poznáváme přírodu společně, který finančně podpořil Zlínský kraj. Děkujeme!