Férová snídaně s naší účastí

14.05.2016 13:17

V sobotu 14. května 2016 se konala ve Vsetíně již tradiční Férová snídaně, a to jednak v rámci celosvětové akce Světový den pro fair trade, který v ČR koordinuje organizace NaZemi (https://www.nazemi.cz/cs) a zároveň v rámci vsetínských dnů pro fair trade, které koordinuje LÍSKA, z.s. (https://www.liska-evvo.cz/) a naše škola se aktivně zapojuje.

Z důvodu nepříznivého počasí se akce přesunula z náměstí Svobody do prostor LÍSKY v Základní škole v Rokytnici, a tak děkujeme všem 76 snídajícím podporovatelům myšlenek fair trade, kteří za námi tu cestu došli.

Děkujeme žákům i rodičům naší školy, kteří tvořili velkou část snídajících milých lidí, kteří přišli podpořit myšlenky férového-spravedlivého obchodu a dát si v družném rozhovoru s námi kávu, čaj, domácí chléb s pomazánkami a domácí faitradové buchty. Všem, kdo přinesli fairtradové dobroty pro ostatní moc děkujeme.

Fair trade podporuje:

-spravedlivou cenu za práci pěstitelů (kakaa, kávy, čaje, banánů atd..)

-odmítá dětskou práci

-vede farmáře a pěstitele k tomu, aby nepoužívali nebezpečné látky na svých polích, hnojiva, pesticidy atd…

Dovolujeme si vás pozvat na Fairtradový piknik na Hvězdárně Vsetín, který se koná v pondělí 16. května od 14:00 hodin. Jako bonus obdrží návštěvníci exkurzi hvězdárnou a jejím zařízením, a když nám zasvítí sluníčko, tak i pozorování Slunce.

Fotogalerie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Ferova-snidane-Vsetin-14.5.2016

Foto J. Ševčíková