Fairtradová kavárna v zámku Vsetín

05.05.2016 17:49

V rámci vsetínských dnů pro fair trade a 4. ročníku osvětové kampaně LÍSKY, z. s: Poctivě vyrobené, spravedlivě zaplacené, otevřeli žáci ZŠ Vsetín, Sychrov 97 v zámku Vsetín svou Fairtradovou kavárnu.

Stalo se tak ve středu 4. května 2016 od 13.00 do 15.00 hod. Za tu dobu je navštívilo čtyřicet dva zájemců o seznámení s myšlenkami fairtrade anebo o ochutnání fairtradových produktů.

Pod vedením Jana Bartoně, žáka 8.A a zároveň člena akční skupiny pro fairtrade v ZŠ Sychrov se o návštěvníky starali Jan Gargulák, Nela Potočná, Jeny Návratová, Sára Čotková, Pája Drahoňovská a Sabina Janotová. A starali se opravdu příkladně. Všichni účastníci se usmívali a byli v dobré náladě, zajímali se o témata spojená s faitrade a zajímali se i o názory žáků.

Za aktivitu všem žákům 8. A moc děkujeme.

A zároveň zveme zájemce na Faitradový piknik na hvězdárnu, který se bude konat v pondělí 16. května 2016 od čtrnácti do šestnácti hodin.

Pokud nám bude přát počasí, tak si vodu na kávu, čaj i čokoládu uvaříme na solárním vařiči. Vstupné na akci je dle ceníku hvězdárny, součástí bude i exkurze po budově hvězdárny a jejím zařízení a pozorování Slunce, pokud počasí dovolí.

Faitradový piknik bude v režii žáků 9. A, kteří se už na „své návštěvníky“ moc těší.

Jaroslava Ševčíková

Fotoalbum z akce: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Fairtradova-kavarna-ZS-Sychrov-4.5.16