ENGLISH SPEAKER! 2016 - vítězství pro Sychrov!

01.05.2016 16:13
Dne 21. 4. se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Soutěž je určena žákům 4. a 5. ročníku. Úkolem všech soutěžících bylo připravit si projekt na téma My favourite country. Všichni, kteří se zúčastnili, si připravili projekty či počítačové prezentace, se kterými nás seznámili. Samozřejmě se mluvilo anglicky! Do meziškolního kola, které se konalo 27.4. Na základní škole Vsetín - Luh, se "promluvili" Julián Kaňát a Markéta Janošková ze 4.třídy a Kateřina Fojtíková a Gabriela Hobšilová z 5.třídy. Týdny příprav na toto meziškolního kolo se vyplatily. V konkurenci čtyřicítky dalších žáků ze 12 škol se naši soutěžící neměli za co stydět. Bylo k vidění mnoho krásných projektů. Při jejich prezentaci se děti úspěšně popraly s nervozitou, která je soutěží prováděla. A kdo by také neměl trému! Mluvit před porotou, ve které seděl i rodilý mluvčí a před ostatními dětmi anglicky, je občas problém i pro "dospěláka." Ve dvou vyčerpávajících kolech museli soutěžící nejen představit svůj projekt, ale také co nejlépe a co možná nejrychleji napsat test. Není divu, že někteří už potom byli hodně unavení. Dobrý výkon podali všichni naši žáci, ale jen 7 nejlepších z každé kategorie se mohlo dostat do finále. Katka, Gabča ani Markétka to štěstí neměly, Juliánovi štěstí přálo a do finálové sedmičky postoupil ze třetího místa. Následoval krátký odpočinek, rady od paní učitelky a hurá do finále! Krátce se představit zvládl Julián tak, jako by angličtina byla jeho druhým rodným jazykem. Popisu obrázku se také nebál a na všetečné otázky poroty dokázal hbitě odpovědět. Při vyhlašování výsledků panovala v našem týmu fanoušků velká nervozita. Ta se zvyšovala s vyšším a vyšším možným umístěním. Ve velký jásot propukly holky tehdy, když byl Julián vyhlášen vítězem letošního kola v kategorii 4. tříd. Patří mu velká gratulace! 
 
       Zuzana Sochorová

Fotogalerie: ENGLISH SPEAKER! 2016 - vítězství pro Sychrov!