ZOO Lešná

09/10/2013 11:29

 Na poslední zářijový pátek jsme se všichni velmi těšili. Nejenom my páťáci, ale i žáci ze čtvrté třídy.Jeli jsme totiž společně do ZOO v Lešné.

   Již od rána panovala dobrá nálada. Počasí se umoudřilo a sluníčko nás doprovázelo po celou dobu prohlídky.

   Po příjezdu nás přivítali organizátoři této akce - pracovníci Lísky - o.s.pro EVVO ve Zlínském kraji, pod vedením Mgr.Ivy Koutné. Prošli jsme si stánky zaměřené na ekologii, ochranu přírody a na pomoc hladovějícím dětem, hráli různé hry a tvořili obrázky s přírodní tematikou. Pak jsme vyrazili za zvířaty.

   Ihned na začátku prohlídky jsme vydrželi dlouho pozorovat opice, které se před námi neustále předváděly. Pak jsme si prošli skleník a zakusili tropické podnebí, o kterém se učíme v přírodovědě. Zaujal nás taky výcvik a krmení největších živočichů - slonů. Od stáda žiraf jsme si již spěchali nakoupit dárky na památku.

   Domů jsme přijeli plni příjemných zážitků a vědomostí.

 

Mgr. Dana Chytilová, 5.A

 

tř.uč. Mgr. Alena Tabáčková, 4.A