Vzpomínkový meeting na náměstí Svobody 18.11.2014

18/11/2014 16:54

Žáci 9.A a členové kroužku Draci příroďáci (projekt se SOŠ Josefa Sousedíka) se v deštivém úterním odpoledni 18.11.2014 sešli na náměstí Svobody, aby vzdali hold a vyslovili své poděkování přímým účastníkům listopadových událostí roku 1989 na Vsetíně.

Lidem, kteří se nebáli, postavili se totalitnímu režimu, přestože nevěděli, jaká bude jejich budoucnost. Všem, kdo se zapojili do stávek a meetingů bylo v té době vyhrožováno, že přijdou o zaměstnání, či budou jinak potrestáni - to si dnes ani nedovedeme představit, protože dnes máme svobodu, včetně svobody slova a názoru. Kdyby nic jiného, tak toto nám sametová revoluce dala: SVOBODU.

Přečetli jsme vzpomínky, které získali v rámci projektu „Naše revoluce“ žáci 9. ročníku od svých rodičů, prarodičů, přátel, učitelů i známých osobností ze Vsetína.

Více na naše webu: https://dejepissychrov.sweb.cz/sametovaR.html

 

! Díky Vám všem, kdo jste nám umožnili žít v demokratické společnosti a užívat pravé lidské svobody!

 

Děkuji také všem žákům, kteří se do projektu zapojili!

Oceňuji, že Vás to stálo kus volného času a věřím, že nelitujete, protože jste se cosi důležitého dozvěděli. A co víte, to Vám nikdo nevezme…to je jen Vaše.

 

J. Ševčíková

Fotogalerie: Vzpomínkový meeting na náměstí Svobody 18.11.2014