Vycházka 4.9.2014 - reportáž

04/09/2014 20:05

Ve čtvrtek 4. září se žáci ze ZŠ Vsetín, Sychrov vydali na vycházku do Přírodní památky Vršky-Díly. Jejich cílem bylo opět mapování různých organismů, které se zde vyskytují. Do mapování v celostátní databázi lepidoptera.cz mohou nahlásit několik baboček kopřivových, modráskovité motýly i okáče a bělásky. Nalezli také perleťovce, který se zde vyskytuje vzácně.

Po celou dobu je provázely sarančata a kobylky, nacházeli škvor, ploštice, různé brouky i blanokřídlý hmyz a velké množství pestřenek, které hodovaly na květech vratiče či miříkovitých rostlin.

Své nálezy žáci dokumentovali fotograficky a později některé vzácnější nálezy i překreslují a zaznamenávají do školní databáze. Potěšující je, že vzácnější byliny, jako například hrachor širolistý či mateřídouška nebo dobromysl na lokalitě dobře prosperují a množí se.

Jirka Mádr s Tomášem Sklenářem se pak ještě vydali zmapovat houby do habrového lesa a podařilo se jim nalézt nádherné bedly a dokonce velmi podivnou houbu šiškovec černý.

Velmi aktivně se do mapování zapojují žáci letošní 3.A, Markétka Janošková a Julián Kaňát.

Další vycházky jsou v plánu-ve středu 10. září od 14.00 hod. a  v úterý 16. září od 14:00 hod.

Všichni zájemci o přírodu jsou vítání!

 

J.Ševčíková

Fotogalerie: Vycházka 4.9.2014 - reportáž