Veselé Velikonoce na zámku a na hvězdárně-den první

17/04/2014 15:40

Žáci ZŠ Vsetín, Sychrov 97 si užívají veselé velikonoční prázdniny na zámku a na Hvězdárně Vsetín.

Ve čtvrtek 17.4.2014 pro ně připravili lektorské programy odborný pracovník Pavel Svozil a Mgr. Jan Husák.

S Pavlem Svozilem se žáci rozhodli prozkoumat naši nejbližší hvězdu-Slunce. Počasí je sice trošku zlobilo, sluníčko s nimi občas hrálo „na schovávanou“ a nesvítilo, tak jak by bylo potřeba, ale nakonec se jim podařilo uvařit vodu na solárním vařiči i prozkoumat pohyb slunce a spočítat sluneční skvrny.

A na zámku proběhlo v režii J. Husáka velké stopařské dobrodružství, děti si dokonce domů odnášely odlitky stopy rysa, dozvěděly se spoustu zajímavostí o medvědech, rysech a vlcích a měly možnost prohlédnout si zámeckou věž. Byla to vzácná příležitost, protože vsetínský zámek se kvůli rekonstrukci na více než rok zavírá a v dnešní podobě můžeme vidět expozice jen do konce dubna.

 

Zítra je čeká další dobrodružství!

 

Jaroslava Ševčíková

Fotogalerie: Veselé Velikonoce na zámku a na hvězdárně-den první