Večeře s prezidentem 22.9.2014

24/09/2014 14:14

V pondělí 22.9.2014 se ve Zlínském hotelu Atrium Baltaci konala slavnostní večeře osobností Zlínského kraje s prezidentem republiky panem Milošem Zemanem a jeho manželkou. Večeři uspořádal hejtman Zlínského kraje pan Stanislav  Mišák s chotí.

Naše škola měla mezi pětadvaceti osobnostmi Zlínského kraje své zastoupení.

 

Pozvání na tuto akci považuji za velkou čest osobně, ale také zároveň za ocenění práce učitelů obecně, protože se domnívám, že za tuto svou profesi jsem pozvání obdržela, stejně tak jako za další část mého profesního života, který věnuji práci pro Muzeum regionu Valašsko a pro neziskovou organizaci, Lísku-občanské sdružení pro EVVO ve Zlínském kraji.

 

Atmosféra byla opravdu příjemná.

Zasednout k jednomu stolu například s cestovatelem Miroslavem Zikmundem, který se žákům naší školy podepsal na pozvánku, či arcibiskupem Graubnerem nebo ředitelem Filharmonie Bohuslava Martinů a dalšími významnými hosty bylo úžasné už samo o sobě.

Rozhovor při večeři byl velmi příjemný. Překvapilo mě, že pan prezident dokázal reagovat na jakoukoliv otázku, žádná ho nezaskočila a jeho reakce a komentáře byly poučené a chytré, prostě měl a má přehled, a to jak o hudbě, umění, tak třeba i o sportu a samozřejmě o politice.

Hovořilo se například o regionálních produktech, ale i o nutnosti podpory regionálních podnikatelů i tradic a také o podpoře spolkového života v obcích… ale i o mnohém dalším.

Více o návštěvě prezidenta ve Zlínském kraji zde !

 

Podpis pana Miroslava Zikmunda a pozdrav našim žákům...

slavnostní tabule, pan prezident vlevo, pan Mišák s chotí naproti:

foto pan Ludvík Valouch