Ukázky první pomoci

25/11/2014 17:20

Dne 24. 11. 2014 zavítali do naší školy, zejména do školní družiny a školního klubu,  mladí zdravotníci z Domova mládeže SPŠS Vsetín pod vedením paní vychovatelky Ziny Kašparové. Jednalo se o akci ve spolupráci s Českým červeným křížem, Oblastním spolkem ze Vsetína a jejím cílem bylo ukázat dětem ze ZŠ Sychrov jak si poradit s první pomocí při různých úrazech a nečekaných situacích. 

Mladí zdravotníci Laďa Holík, Vladislava Holubová a Veronika Strnková učili prakticky malé školáky jak přivolat rychlou záchrannou službu, jak ošetřit krvácení, tržné rány, odřeniny i popáleniny, jak si poradit se zdravotnickým materiálem jako jsou šátky a obvazy, jak pečovat o raněného, než přijede záchranka atd.

Paní Kašparová skvěle namaskovala na dobrovolnících různá zranění, až tak, že se skoro nechtělo věřit, že nejde o skutečné úrazy, jak byly věrohodné. Žáci se možná proto ještě víc snažili ukázat, že si s takovými situacemi dokáží poradit, protože jejich zážitek byl velmi silný. Pohled na krvácející ránu je už dnes nezaskočí, protože i když byla krev při našem cvičení nahrazena barevnou šťávou a šminkami, prožitek byl silně autentický a intenzivní.

To, co se při nácviku první pomoci naučili, si už jistě budou pamatovat.

Děkujeme mladým zdravotníkům i členkám ČČK, paní Čunkové a Chrobáková za vynikající akci, za jejich čas i péči kterou žákům věnovali. Těšíme se na další společné aktivity, které jistě po tak vydařené akci upořádáme.

 

Jaroslava Ševčíková

Fotogalerie: Ukázky první pomoci