Sychrováci na cestách s angličtinou

09/10/2013 11:41

Ve čtvrtek 3. října jsme měli bezva den, protože jsme byli na cestách s angličtinou. Do školy přišel pan Karel Kocůrek, a přestože sám je Čech, mluvil s námi anglicky a vyprávěl nám o svých cestách po Americe. Bylo to dost zajímavé, hlavně když mluvil o mentalitě Američanů, s kterými se setkal, o tom, jak respektují zákony, řád a pravidla, taky o jejich běžném životě v městech jako je New York, Chicago a New Yersey.  Mluvil také o původních Američanech, o Indiánech a jejich současném životě.

Mluvil anglicky výrazně a srozumitelně, takže jsme mu všichni rozuměli a byl to pro nás zážitek. Přednášku nebo spíš besedu měl připravenou s mnoha fotografiemi i videem a jeho program byl určen postupně všem třídám, ve kterých se učí angličtina.

 

Bětka Fialová a Sára Janíčková, 9.A

ZŠ Vsetín, Sychrov 97