Soutěž CIT a ICT vyhodnocena.

16/10/2014 17:53

ZŠ Vsetín, Sychrov vyhlásila na konci loňského školního roku v rámci celoevropské kampaně e-skills for Jobs 2014 soutěž CIT a ICT. V České republice koordinuje tyto aktivity Dům zahraniční spolupráce, což je příspěvková organizace, zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Heslem soutěže bylo: „…radost, pláč, bolest, smích - v info-technologiích…“ a úkolem soutěžících pak vyjádřit krátce, stručně a formou vhodnou ke sdílení, vztah k ICT, tedy informačním a komunikačním technologiím, a to fotografií, kresbou, sloganem či básničkou.

Jako nejlepší příspěvek byla ohodnocena opravdu vydařená kresba Venduly Krystyníkové, ze ZŠ Vsetín, Rokytnice a na druhém místě  pak fotografie Richarda Hobšila ze ZŠ Vsetín, Sychrov.  Cenu obdrží i kolektivní dílko členů kroužku Draci příroďáci, kteří fotografovali i rýmovali, například: Když si sednu k obrazovce, proměním se v ledoborce. Jedu, valím všechno vpřed, ovládnu i chat a nebo: Miluji své písíčko, je pro mě jak sluníčko! Ale když se začnu mračit, jdu si hned ven zaskotačit.

A v duchu posledního sloganu se rozloučili žáci i s touto soutěží, informační a komunikační technologie jsou skvělými pomocníky, ale nesmí se nikdy stát pány našeho života! Kromě práce s ICT bychom neměli zapomínat na běžný společenský kontakt, pohled z očí do očí, rozhovor a diskusi, dotek přírody, vůni větru a třeba chuť vlastnoručně nasbíraných lesních plodů.

Vypněme občas počítač a žijme naplno!

Jaroslava Ševčíková