Předškoláci ve škole 22.1.2015

22/01/2015 20:07

V podvečer ve čtvrtek 22. ledna se v základní škole Vsetín, Sychrov opět sešli předškoláci doprovázení svými rodiči. V tento netradiční čas si přišli vyzkoušet, jaké to je, být školákem.

Součástí programu byla prohlídka školy, zejména pak prvních tříd s moderním vybavením včetně interaktivní tabule, ale i prostornou hernou, která dětem slouží k odpočinku a relaxaci mezi školní prací.

Ředitel školy Mgr. Michal Molek přivítal účastníky v 1.B a rodiče obdrželi pár stručných informací k zápisu, třeba co si vzít s sebou. Pak se průvod vydal školními pavilony do družiny, kde pro děti připravila paní vychovatelka Wandrolová výtvarné tvoření a pro rodiče bylo připraveno drobné fairtradové občerstvení, káva, čaj i piškotový fairtradový moučník, který připravují žáci školy v rámci výuky vaření.

Předškoláci se v prostorách školy cítili jako doma, určitě i proto, že je po celou dobu provázeli a pomáhali jim  starší žáci školy, Míša Švagerová, Ondra Polách a Ondra Orság ze 6.A,  Pája Drahoňovská a Markéta Sáblová ze 7.A.

Schůzku společně s rodiči ukončili v učebně přírodních věd, kde se dozvěděli informace o směrování a profilaci školy, která aktivně podporuje sport, tělesnou kulturu a povzbuzuje děti k radostnému pohybu prostřednictvím sporťáčku pro nejmenší,  tanečního kroužku zumby, in line bruslení, kroužku stolního tenisu a nebo  florbalové ligy. Další snahy školy směrují do oblasti přírodovědných předmětů, zejména oblasti environmentální výchovy a v neposlední řadě také k užívání moderních technologií ve výuce a vůbec při vzdělávání.

Nakonec si předškoláci udělali malý fyzikální pokus, kdy s pomocí vzlínání vody otevřeli květinky vyrobené z papíru.

Podvečerní setkání uběhlo jako voda.

Všechny zájemce, a to i z řad předškoláků s rodiči, zveme na maškarní bál do jídelny školy, který se bude konat ve čtvrtek 29.1.2015 od 16.00 hod.

Pro rodiče s dětmi také připravujeme na březen společné čtení pohádek a příběhů. Číst budou jak učitelé, tak i žáci školy. Připravujeme i další akce otevřené pro rodiče a širší veřejnost. Sledujte stránky školy.

 

Fotogalerie: Předškoláci ve škole 22.1.2015