Pracovní výuka v dílnách SOŠ Josefa Sousedíka

21/12/2013 12:06

Žáci ZŠ Vsetín, Sychrov 97 se spolu se svými vrstevníky z jiných škol vydávají pravidelně na tzv. „povinou výuku“ do dílen SOŠ Josefa Sousedíka na Bobrkách. Aktivity probíhají v rámci projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji.

Sychrovákům se v úterý 17. prosince 2013 v dílnách opravdu líbilo, a to zejména skupince chlapců, kteří se zapojili do práce v instalatérské dílně.  S vervou se pod vedením mistra odborného výcviku pustili do práce, a po řádném poučení o bezpečnosti práce už s chutí řezali, pilovali, ohýbali a tvarovali trubky z plastu i mědi. Přitom pozorně naslouchali pokynům a pak se pyšně chlubili svou dobře odvedenou prací spolužákům.

Další skupiny žáků se vydaly například do dílen automechaniků či k tesařům a stolařům. Pro žáky základní školy to byl velmi zajímavý den, a to zejména díky tomu, že byli nejen na exkurzi, ale hlavně si mohli základy řemesla doslova osahat a vyzkoušet.

 

Jaroslava Ševčíková

fotografie zde !