Požární cvičení

11/06/2014 19:55

Dne 11.6.2014 proběhlo v cca 9.15 hod. v naší škole požární cvičení.

Ředitel školy, Mgr. Michal Molek vyhlásil rozhlasem poplach.

Žáci uzavřeli ve třídách okna, učitelé zajistili odpojení techniky a neprodleně se všichni vydali ze tříd plánovanými únikovými cestami na shromaždiště. Po otevření dveří třídy, zejména na 2.stupni, byli žáci "vhozeni" přímo do reality, protože hasiči použili sice neškodný, ale účinný prostředek, kterým simulovali dým požáru. Žáci ale naštěstí nepanikařili a pod vedením učitelů byli všichni velmi rychle ukázněně ze školy venku.

Neměli jsme připravené fotoaparáty, ale přikládáme alespoň fotky provizorně nafocené na mobil. Je to pohled na seřazené žáky a na vedení školy, které podávalo hlášení veliteli zásahu.

Cílem těchto cvičení je vyzkoušet si reakce, postupy a situace, které mohou při skutečném požáru zachránit zdraví i životy. Domnívám se, že všechny zúčastněné je třeba pochválit a poděkovat jim za kázeň a disciplínu, kterou projevili.

 

Na mobil Sáry Mazalové (7.A) fotila J.Ševčíková

Další foto Jakub Húšť (9.A)

Fotogalerie: Požární cvičení