Polední příprava na Astronomickou olympiádu

21/11/2014 19:21

Ve čtvrtek 20.11.2014 se přihlášení žáci od šesté do deváté třídy  vydali na polední přípravu Astronomické olympiády, která je  předmětovou soutěží z oboru astronomie a příbuzných oborů (v ZŠ jsou učební obsahy realizovány v rámci fyziky, přírodopisu a zeměpisu) , která je určena pro žáky základních a středních škol. Cílem olympiády je napomáhat vyhledávání talentovaných žáků a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.

Původním záměrem bylo pozorovat přímo v kopuli hvězdárny Slunce a jeho současné aktivity, ale počasí olympionikům nepřálo.

Odborný pracovník hvězdárny Pavel Svozil pro ně připravil přednášku s prezentací fotografií, na téma Sluneční soustava, Slunce a jeho pozorování.

Zapojilo se dvacet osm žáků.

 

Jaroslava Ševčíková